iPhone 7 Tasarımı Nasıl Olacak?

Apple'ın bu yıl ki modeli iPhone 7 ile ilgili iddialar yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı. iPhone 7'nin tasarımı nasıl olacak? İşte son sızıntılar ve detayları...
01 Mart 2016 17:53
iPhone 7 Tasarımı Nasıl Olacak?
Sektörden gelen bilgilere göre, iPhone 7 serisi, iPhone 6S serisinden 1mm daha ince bir profil ile karşımıza çıkacak. Yani 6.1mm kalınlık seviyesinde olacak. Tasarım olarak da hali hazırdaki modern çizgileri koruyacak. Peki daha da incelen kasa nedeniyle, kamera çıkıntısı artacak mı bilinmiyor ancak ihtimal dahilinde. 
 
Bunun yanında incelen kasanın bir götürüsü daha olacak ki, o da 3.5mm kulaklık girişi. Apple'ın iPhone 7 ile geleneksel kulaklık girişine son vererek Lightning portu üzerinden ses aktarımı sağlayacağı sıklıkla dile getiriyor. Kutu içerisinden Lightning tabanlı bir kulaklık da çıkıyor. Ayrıca Lightning yuvasının biraz daha inceleceği de belirtiliyor. Elbette kablo tasarımında bir değişiklik olmayacak.
 
 
iPhone 7 serisinde ekran boyutu ve çözünürlük konusunda bir farklılığın olmayacağı belirtiliyor. Ayrıca Apple A10 yonga seti, Plus versiyonu için 3GB RAM, aynı batarya kapasitesi, iOS 10 işletim sistemi, daha gelişmiş OIS desteği gibi özellikler olması bekleniyor. 
donanimhaber
123609
Bu haberler ilginizi çekebilir