iPhone 7 Plus'ın Kamerası Profesyonel Çekimlerde Kullanıldı!

iPhone 7 Plus'ın kamerası adından söz ettirmeye devam ediyor. iPhone 7 Plus'ta bulunan Portre Modu, profesyonel fotoğrafçılar tarafından da tercih edilmeye başladı.
18 Şubat 2017 21:39
iPhone 7 Plusın Kamerası Profesyonel Çekimlerde Kullanıldı!
iOS 10.1 ile birlikte aktif olarak kullanılmaya başlayan Portre Modu'nda iPhone 7 Plus kamerası, odaklanılan nesneyi keskin hale getirmek için "bokeh" adı verilen alan derinliği efekti uyguluyor. Arka plan ise flu olarak olarak kalıyor. Bokeh efekti önceden sadece DSLR fotoğraf makinelerinde kullanılıyordu.
 
 
Apple'ın çift kameralı iPhone 7 Plus'a özel olarak sunduğu Portre Modu, son dönemde yaygın olarak kullanılmaya başladı. Yayınlanan son reklamlar, Apple'ın iPhone 7 Plus satış stratejisini çift kamera ve Portre Modu üzerine kurduğunu gösteriyor. Bu mod, iPhone 7 Plus kamerasının Billboard Dergisi'nin kapak fotoğrafı için kullanılmasını sağladı.
 
 
Camila Cabello'nun kapak resmi iPhone 7 Plus ile çekildi
 
Genellikle Canon 5D Mark III, farklı lensler ve diğer ileri Teknoloji kamera donanımlarıyla çekimler yapan fotoğrafçı Miller Mobley, Billboard Dergisi'nin son kapak resmi için iPhone 7 Plus'ı kullandı. Derginin fotoğraf editörü, Mobley'den Camila Cabello'nun kapak resmini iPhone 7 Plus ile çekmesini istemesi üzerine Mobley, ilk defa profesyonel bir çekim için iPhone kamerası kullanmış oldu.
 
 
Sensör boyutlarıdaki farklılıktan dolayı iPhone 7 Plus'ın düşük ışık performansı Canon 5D Mark III kadar iyi olmasa da Mobley'in yeteneği sayesinde ortaya güzel bir çalışma çıkmış görünüyor. Camila Cabello'nun değişik açılardan bir çok fotoğrafını çeken Mobley, iPhone 7 Plus kamerasının performansını beğendiğini belirtti.
 
 
Miller Mobley, cebinizde taşıdığınız bir telefonun aynı zamanda yüksek çözünürlüklü bir kamera olmasının önemli olduğunu belirtirken, profesyonel çekimler için bu modun biraz daha geliştirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Mobley, ilerde tekrar iPhone 7 Plus ile profesyonel fotoğraf çekimlerinde bulunacağını söyledi.
 
 
shiftdelete
161468
Bu haberler ilginizi çekebilir