iPhone 7 Plus İçin Çift Kamera

Apple'ın önemli değişiklik yapmasını beklediğimiz iPhone 7 serisinin olası özelliklerine bir yenisi daha eklendi. Deneyimli analist Ming-Chi Kuo tarafından hazırlanan rapora göre Apple, iPhone 7 serisinde çift kamera kullanabilir. İşte detaylar...
28 Ocak 2016 11:57
iPhone 7 Plus İçin Çift Kamera
Mobil fotoğrafçılık meraklıları için iyi haberler var: Apple'ın bir sonraki büyük ekranlı iPhone modeli çok daha iyi bir kameraya sahip olabilir. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafından yayınlanan rapora göre iPhone 7 Plus, çift lensli kamera ile gelecek. Söylentiler Apple'ın iki farklı 5.5 inçlik versiyon üzerine çalıştığını ortaya koyuyor.
 
Çift lensli kamera sisteminin Apple tarafından geçtiğimiz yıl 20 milyon dolar karşılığında satın alınan İsrail merkezli LinX Imaging şirketinin görüntüleme teknolojisine dayandığı bildiriliyor. Kuo, yeni kamera teknolojisinin 2-3x optik zoom özelliği ve düşük ışıklı ortamlarda daha iyi performans sunmasının yanında iPhone 7 gövdesinin daha ince bir tasarıma sahip olmasını sağlayacağını söylüyor.
 
 
Kuo'ya göre bu yılki iPhone'ların tümü bu yeni teknolojiyle birlikte gelmeyecek. Deneyimli analist çift kamera teknolojisinin tedarik zincirindeki kısıtlamalar nedeniyle tüm iPhone 7 modellerinde standart olarak gelmesinin mümkün olmadığını ifade ediyor. Rapora göre 4.7 inçlik iPhone 7 tek kameraya sahip olacak, 5.5 inçlik iPhone 7 Plus modelleri ise tek lensli ve çift lensli olmak üzere iki farklı varyasyon olarak tüketicilere sunulacak.
 
 
Kuo çift kameralı modelin toplam iPhone 7 sevkiyatının yüzde 35'ini oluşturacağını düşünüyor. Yeni nesil iPhone modellerinin her zamanki gibi Eylül ayıyla birlikte gün ışığına çıkması bekleniyor. Analist Ming-Chi Kuo oldukça güvenilir bir kaynak olsa da Apple'ın çift kamera iddalarına ilişkin henüz herhangi bir resmi açıklama yapmadığını belirtelim. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili daha somut bilgilere sahip olmayı umuyoruz.
donanimhaber
180275
Bu haberler ilginizi çekebilir