iPhone 7 Kamera Patent Dosyaları Sızdı

Apple, iPhone 7 için çalışmalarına hız verdi, haliyle sızıntılar da gelmeye başladı. Son olarak iPhone 7'de kullanmayı düşündüğü kameranın patent dosyaları sızdırıldı. İşte iPhone 7'de kullanılacak kamera ve detayları...
26 Ocak 2016 14:44
iPhone 7 Kamera Patent Dosyaları Sızdı
Akıllı telefon pazarının en önemli oyuncularından biri konumunda bulunan Apple, yeni amiral gemisi modeli iPhone 7’de köklü değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.
 
Apple’ın günümüze kadar satışa sunduğu iPhone modellerinde iki unsur fazlasıyla eleştiriliyordu. Bunlardan birincisi, iPhone’u 1 gün bile idare etmekte zorlanan bataryası, ikincisi ise Megapiksel değeri olarak rakiplerinin çok gerisinde bulunan kamerasıydı.
 
 
Apple, iPhone 7 ile birlikte bu iki sorunu da kökünden halletmeyi amaçlıyor. Daha önce sızdırılan bilgilerde, iPhone 7’de bataryaya yer açma amacıyla 3.5 mm kulaklık jak girişinin tamamen kaldırılacağı iddia edilmişti.
 
 
Batarya alanı için kamera ufaltılacak
 
Geçtiğimiz gün ortaya çıkan söylentilerde ise, batarya alanını daha da genişletebilmek adına, iPhone 7’de kullanılacak olan kameranın biraz daha ufak olacağı belirtildi.
 
Bu söylentilerle birlikte iPhone 7’de kullanılacağı iddia edilen kameranın patent görselleri de yayınlandı. Sızdırılan belgelerde yer alan “küçük form faktörlü yüksek çözünürlüklü kamera” ibaresi ise hayli dikkat çekti.
 
 
Ayrıca görsellerde iPhone 7 kamerasının 2mm veya daha küçük bir eksenel boyuta sahip olduğu da belirtiliyor.
 
Bu durum, Apple’ın iPhone 7’de batarya sorununu çözmek istediğinin en büyük ispatlarından biri. Zira Apple, bazı bileşenlerin boyutundan keserek, batarya alanını genişletmeye kafayı takmış durumda. Bu arada, sızdırılan patent görsellerine aşağıdan göz atabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
shiftdelete
958510
Bu haberler ilginizi çekebilir