iPhone 6S'lerde Kapanma Sorunu Başladı

Son zamanlarda her iOS güncellemesi ile yeni sorunlar ortaya çıkıyor ve bu sefer iPhone 6S modelinde sorunlar çıktı. iPhone 6s kullanıcılarından telefonlarının aniden kapandığı yönünde geri bildirimler geliyor. İşte detaylar...
02 Şubat 2016 12:26
iPhone 6Slerde Kapanma Sorunu Başladı
Geçtiğimiz günlerde iPhone 6s kullanıcıları telefonlarının pil göstergesinin çalışmadığını belirtmişlerdi. Yeni gelen şikayetler pil göstergesinin yüzde 40 seviyesine gerilediğinde, telefonun aniden kapandığı yönünde.
 
Özellikle eski iPhone modellerinde yaşanan bu sorun, pil kalibrasyonu ile çözülebiliyor ancak iPhone 6s henüz bir yılı bile doldurmadı.
 
 
Apple net bir açıklama yapmadı
 
Apple, konu hakkında net bir açıklama yapmadı ve kullanıcılara telefonlarını yeniden başlatmalarını öneriyor. İlginç olan ise telefon yeniden başlatıldığında pil göstergesi yüzde 40 seviyesinde takılı kalabiliyor.
 
 
iPhone 6s pil göstergesi sorununun çözümü
 
Shiftelete'in haberine göre sorunun iOS 9.3 ile tamamen ortadan kaldırılması bekleniyor. Sorun yaşayan kullanıcılar telefonu yeniden başlattıktan sonra, Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümünden "Otomatik Ayarla" seçeneğini aktifleştirerek geçici bir çözüm bulabilirler.
hurriyet
956939
Bu haberler ilginizi çekebilir