iPhone 6S ve 6S Plus'daki 7 Değişiklik

Apple’ın iPhone 6S ve 6S Plus modellerinde ne gibi değişiklikler olacak? Tanıtımına az kalan modellerdeki 7 değişiklik haberimizde...
05 Ağustos 2015 16:39
iPhone 6S ve 6S Plusdaki 7 Değişiklik
Apple’ın tasarım konusunda çizgisini değiştirmeyeceğini ve iPhone 6 ile çok nezer bir model çıkartacağınıbekliyoruz; ancak elbette tasarım konusunda da bazı değişiklikler olacak.
 
Ayrıca Apple’ın daha önce de yaptığı gibi “S” modelinde daha güçlü bir donanım bulundurması beklenirken çeşitli yeni özellikler de ne telefona eklenecek.
 
Şimdi gelin birlikte iPhone 6S ve 6S Plus ile ilgili şu an için bildiğimiz 7 özelliğe ve kendisini bir önceki nesilden ayıracak farklılıklara bakalım.
 
 
 
Daha Kalın Tasarım
 
 
S modelleri tasarım konusunda bir önceki yılın modeline bir şey eklemiyor ve bu da 6S ve 6S Plus’ın geçtiğimiz yılın modelleri olan iPhone 6 ve 6 Plus ile aralarında tasarımsal fark olmadığını işaret ediyor.
 
Yine de geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bazı çizimlerde iPhone 6S ve 6S Plus’ın 0.2 milimetre daha kalın olacağı ortaya çıkmış, bunun nedeni de Force Touch gibi eklenecek olan yenilikler olarak gösterilmişti.
 
 
Yeni İşlemci
 
 
Apple’ın yeni telefonlarında A9 çip kullanması bekleniyor ki; Samsung üretimi olan bu çipin siparişinin verildiği Apple’ın satın almalarında görüldüğü gibi haberler de bir süredir dolanıyordu.
 
%30 daha yüksek kapasiteye sahip olan A9, iPhone 6 ve 6 Plus’ta kullanılan A8’in 20 nanometrelik yapısına karşılık 14 nanometrelik bir çip ve daha yüksek enerji tasarrufu sunarken daha hızlı işlem yapıyor ve ısınmaya karşı da daha dayanıklı.
 
 
İki Kat RAM
 
 
iPhone 5S, 6 ve 6 Plus için de söylenen bu haber nihayet 6S ile gerçeğe dönecek ve iTelefon 2 GB RAM’e kavuşacak.
 
 
Daha Sağlam Yapı
 
 
Apple’ın bir kez daha bükülme fenomeni olmaması için bu yılın modelinin daha sağlam bir kasaya sahip olacağı söyleniyor ve firmanın kullandığı alüminyumun da farklı bir yapıya sahip olacağı ve bükülmeye daha dayanıklı olacağı da haberler arasında.
 
 
Daha Yüksek Çözünürlük
 
 
Apple model 4S’ten beri telefonlarında 8 megapiksel bir kamera kullanıyor ve 2015 yılında bunun da artık değişeceği söyleniyor.
 
Her ne kadar bu bilginin kesinliği olmasa da 6S ve 6S Plus modellerinin 12 megapiksel kamerası olacağı ve 4K çekim yapabileceği söylentiler arasında yer alırken nasıl olursa olsun iPhone’un kamerasının iyi olacağını biliyoruz.
 
 
Ön Kamera da Gelişiyor
 
 
5 megapiksel ya da daha büyük kameralar telefonların ön yüzünde standart hale gelmişken Apple’ın 1.2 megapiksele takılıp kalması her ne kadar selfie sorunu yaşatmasa da biraz çağ dışı görünüyor.
 
Bu durumun da yeni model ile değişeceği söyleniryine kesin olmayan bilgiye göre iPhone 6S ve 6S Plus’ın ön kamerası 5 megapiksel olabilir.
 
 
Force Touch Ekran
 
 
Apple Watch’ın en şekilli özelliği diyebileceğimiz Force Touch destekli ekranı, iPhone’da da yer alacak ve telefonun çizim görüntüleri ve boyutları ile ilgili bilgiler bunun neredeyse kesin olduğu anlamına geliyor.
webtekno
447375
Bu haberler ilginizi çekebilir