iPhone 6'nın pili fotoğrafta ortaya çıktı

Yeni iPhone'la ilgili sızıntı yağmuru sağanak olarak devam ediyor. İskeletinin ardından şimdi de iPhone 6'nın pili fotoğrafta ortaya çıktı ...
16 Nisan 2014 16:12
iPhone 6nın pili fotoğrafta ortaya çıktı

iPhone 6'nın üretim kalıpları, ön paneli derken pili de görüntülendi. Görsel ise Apple'ın sızıntı fotoğraflarıyla ünlü bir kaynak olan Nowhereelse.fr tarafından paylaşıldı. Görüntünün doğruluğu belli değil, belki başka bir akıllı telefon için de üretilmiş olabilirler. Ancak oldukça dikkat çekici.

 

 

Piller önceki iPhone'lardakilerle aynı gibi duruyor, ancak ufak bir ayrıntı var. Mevcut modellerden farklı olarak entegre edilmiş metalik bir parça var. Bu da aslında yeni bir üretim faktörünü işaret ediyor. Geçtiğimiz ay Apple'ın iPhone pillerini robotik fabrikada üretmeyi planladığı haberleri çıkmıştı. Eğer fotoğraf da doğruysa Apple'ın iPhone 6 lansmanı öncesi pil üretimini hızlandırdığını gösteriyor.

 

 

Yeni iPhone pilinin kaç mAh değere sahip olduğu bilinmiyor. Ancak 64 bitlik A8 işlemcisi ve güç tasarrufuna sahip LPDDR4 RAM ile bataryanın dengeli olacağı, eskisine göre çok daha yüksek bir değere sahip olacağı söylenenler arasında. Spekülasyonlarda ise 2200 veya 2400 gibi bazı rakamlar geçmişti. Şimdilik bu gelişmeleri kanıtlamak için somut bir kanıt yok. Sadece beklemek kalıyor. Gelişmeler oldukça sitemizden sizlere bildireceğiz.

teknokulis
Etiketler : Apple , cep telefonu , iphone , iPhone 6
310108
Bu haberler ilginizi çekebilir