iPhone 6'nın maliyeti ne kadar olacak?

Gün geçmiyor ki Apple'ın iPhone 6 olarak anılan gelecek nesil iPhone'u hakkında yeni iddialar ortaya atılmasın. Büyük ekranlı olacağı söylenen cihazın maliyeti önceki nesillere göre artış gösterebilir.
17 Nisan 2014 17:50
iPhone 6nın maliyeti ne kadar olacak?

Geçtiğimiz günlerde söylenen 4.7 inç ve 5.5 inç'lik iki geniş ekranlı iPhone iddialarından sonra, şimdi de yeni cihazların maliyetlerine yönelik tahminler gündeme oturdu. Analist tahminlerine dayanan rakamlar iPhone 6'da maliyetlerin artacağını gösteriyor.
 

100 dolarlık artış
 

Streetinsider.com sitesinde yer alan bir habere göre, Apple'ın iddia edilen 5.5 inç ekranlı iPhone'u, önceki nesillere göre 100 dolarlık bir maliyet artışı yaratacak. Sitenin verdiği bu rakamın kaynağı ise Jeffiers şirketinin tanınmış analistlerinden Peter Misek. Misek'in tahminlerinde kıstas aldığı cihazın 5.5 inç Full HD ekranlı ve daha uzun ömürlü pil ile geleceği söylenen iPhone'a yönelik olduğunu da belirtmekte fayda var.


Fiyata yansıyabilir
 

Analistin karnesinde Apple ürünlerine yönelik başarılı olduğu kadar başarısız tahminler de bulunuyor. Misek'in bu tahmininin doğru olması halinde yeni iPhone'un fiyat etiketinde fazladan dolarlar görmemiz mümkün. Bakalım yıl sonunda piyasaya sürüleceği iddia edilen phablet sınıfı iPhone'un fiyat etiketi ne kadar farklı olacak?

teknolojioku
Etiketler : Apple , cep telefonu , iphone , iPhone 6
468281
Bu haberler ilginizi çekebilir