iPhone 6c, iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Beraber Gelebilir

Apple 3 farklı iPhone modelini tanıtacağı sızıntı devi @evleaks tarafından dile getirildi. Diğer bir deyişle iPhone 6c, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus beraber gelebilir! İşte detaylar...
11 Ağustos 2015 19:15
iPhone 6c, iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Beraber Gelebilir

Apple’ın Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte “s” serisi iPhone modellerini tanıtması bekleniyordu. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile karşımıza çıkacak olan Apple’ın, büyük bir fiyasko ile sonuçlanan “c” serisine devam edip etmeyeceği bilinmiyordu. Ancak son zamanda çıkan dedikodular iPhone 5c’nin halefi olacak bir iPhone modelinin geleceği yönünde. iPhone 6c ismini alması beklenen bu model hakkında sızıntı devi @evleaks bugün bir Tweet attı.

 

Bu kez iPhone 6C modelinde plastik kasa yerine "spor" görünümlü metal kasanın kullanılacağı söyleniyor. Bununla birlikte yeni model ucuz bir alternatif olmaktan ziyade ekran boyutuyla farklılaşacak. Ancak yine de kullanılan çipin A8 olması bekleniyor, iPhone 6S ile birlikte A9 çipsetini göreceğimizi düşünürsek 6C modeli trendi yine biraz geriden takip etmiş olacak.
 
 
Daha önce sızdırılan ve iPhone 6C'ye ait olduğu iddia edilen görüntü (sağda) 
 
iPhone 6C'nin 4" ekran ve A8 çipset yanı sıra 1334 x 750 ekran çözünürlüğü, Gorilla Glass 3, 1GB RAM, 16GB/64GB depolama seçenekleri, 1450mAh civarında batarya, Touch ID, NFC, Apple Pay  gibi özelliklere sahip olacağını öngörebiliriz. Büyük ekranı tercih etmeyen kullanıcılar için önemli bir alternatif olacak akıllı telefonun fiyatı ise merak konusu.
 
Daha önce iPhone 6C'ye ait olduğu iddia edilen bazı görsellerde sızdırılmıştı. Ancak görsellerde kasanın plastik olduğu görülüyordu. Bu durum kasanın metal olacağı iddialarının önünü biraz kesiyor. Model şimdilik bir çok soru işareti içerse de muhtemelen Eylül ayında düzenlenecek etkinlikte resmiyete kavuşacaktır.
donanimhaber
514377
Bu haberler ilginizi çekebilir