iPhone 6 ve 6s'de Yaşanan Sorun Çözüldü!

iPhone 6 serisinde yaşanan aniden kapanma sorunu kullanıcılar tarafından oldukça şikayet edilmişti. Şikayetler üzerine Apple tarafından açıklama yapıldı. Detaylar haberimizde...
24 Şubat 2017 15:03
iPhone 6 ve 6sde Yaşanan Sorun Çözüldü!
iOS 10 ve üzeri versiyonlar yüklü olan iPhone 6, iPhone 6s, 6 Plus ve 6s Plus cihazlarda batarya bitmese bile birden bire kapanma sorunu ortaya çıktı. Bu sorun ile karşılaşan kullanıcılar, cihazlarını açmaya çalıştıklarında şarj cihazına bağlanmadan açamıyorlar. Apple, TechCrunch'a yaptığı açıklamada sorunu büyük ölçüde çözdüklerini açıkladı.
 
Sorun nasıl çözüldü?
 
Apple'a göre 23 Ocak tarihinde yayınlanan iOS 10.2.1 ile bu soruna büyük ölçüde çözüm getirildi. iOS 10.2.1 ile az sayıda kullanıcının iPhone'unda karşılaştığı beklenmedik kapanmaların gerçekleşmesini azaltmak için iyileştirmeler yapıldı. 
 
 
Şu anda iOS cihazların yarısında iOS 10.2.1 yüklü durumda. Güncellemeyi yükleyen iPhone 6s sahiplerinin % 80'i, iPhone 6 sahiplerinin de %70'i artık bu sorunu yaşamıyor. Hala bu sorunu yaşayan kullanıcılar varsa artık cihazlarını şarja takmadan açabilecekler. Apple yetkilileri, kullanıcılar için cihazlarını yeniden başlatma olanağı getirdiklerini söylüyorlar.
 
Cihazlarda yaşanan beklenmedik kapanmaların bir güvenlik sorunu olmadığını belirtilirten yetkililer, sorunu tamamen ortadan kaldırmak için çalıştıklarını belirtiyorlar. Kullanıcıların cihazlarıyla ilgili herhangi bir sorun yaşadıklarında AppleCare ile iletişime geçebileceklerini söylüyorlar.
 
iPhone 6s batarya değişim programı neden başlatıldı?
 
Apple'a göre, iOS 10.2.1 güncellemesi ile çözülen kapatma sorunu, belirli bir sayıda iPhone 6s cihazın geri çağrılmasına neden olan sorundan farklı. Apple, üretim sürecinde bazı pillerin "kontrollü ortam havası" na maruz kaldıklarını ve bunun sonucunda fiziksel bir pil değişimi gerektiğini belirtiyor.
 
 
iPhone'un kapanmasına neden olan birçok şikayet var. Çünkü pek çok iPhone 6 kullanıcısı da iPhone 6s'lerin geri çağrılmasından sonra bu sorundan şikayet etmişti. Apple'ın bir iPhone 6 pil değişimi programı planladığı söylentileri vardı. Fakat Apple haberi yalanlamıştı.
 
Önümüzdeki birkaç gün içinde bir batarya bilgi ekranı iOS 10.2.1'e eklenecek. Bu ekrandan bataryalarını değiştirmesi gereken müşteriler cihazlarının beklendiği gibi çalışmadığını bildirebilecekler. Ayarlar uygulamasının Pil bölümünde olacak olan uyarı, yalnızca yeni pillere ihtiyacı olan cihazlarda görünecek.
 
shiftdelete
817583
Bu haberler ilginizi çekebilir