iPhone 6 ve 6 Plus Satışı Artık Serbest!

Apple, iPhone 6 ve 6 Plus'ta sonunda istediği zaferi kazandı. Mahkeme, iPhone 6 ve 6 Plus satış yasağını verdiği kararla ortadan kaldırdı. İşte ayrıntıları...
26 Mart 2017 19:58
iPhone 6 ve 6 Plus Satışı Artık Serbest!
Hatırlayacağınız üzere Apple, Çin'deki patent davası ile bir süre gündem konusu olmuştu. Bu patent davasından sonra iPhone 6 ve 6 Plus modellerinin satışı yasaklanmıştı. Bugün ise mahkeme tarafından alınan karar ile birlikte iPhone 6 ve 6 Plus'a uygulanan yasak kaldırıldı.
 
iPhone 6 ve 6 Plus yasağı mahkeme kararıyla kaldırıldı!
 
2014 yılında iPhone 6 ve 6 Plus'ın tasarım patentini ihlal ettiğinden dolayı, Apple'a dava açılmıştı. Bu dava sonucunda bu modellerin satışına mahkeme kararı ile birlikte yasak koyan yetkililer, bu yasağı tamamen ortadan kaldırdı.
 
 
Apple bu yasağın kalkması için geçtiğimiz Cuma günü, Pekin Fikri Mülkiyet Mahkemesi'ne başvuruda bulundu. Bu başvuruyu dikkate alan yetkililer, aldıkları karar ile birlikte artık iPhone 6 ve 6 Plus artık satışlarına izin verecek.
 
Yasağın kalmasındaki en büyük etken ise, Apple'ın tasarım patentini ihlal edecek kesin bir delilin bulunmamasından dolayı bu yasağın uygulanmasının mantıklı olmadığının kararına varıldı.
 
shiftdelete
487448
Bu haberler ilginizi çekebilir