iPhone 6 Serisi 21 Milyona Ulaştı!

Satışa çıktığı ilk haftayı 10 milyon gibi rekor bir rakamla kapatan yeni iPhone 6 serisi, analizlere göre Eylül sonunda Türkiye gibi yeni ülkelere açılmasıyla bu rakamı daha da katlamış ve 21 milyon rakamına ulaşmış gibi görünüyor.
09 Ekim 2014 01:28
iPhone 6 Serisi 21 Milyona Ulaştı!
İlk hafta sonrasında Mixpanel tarafından yapılan ölçümlerde ekosistemde iPhone 6 benimsenme oranı yüzde 3.22, iPhone 6 Plus benimsenme oranı yüzde .47 şeklinde belirmişti. Bu haftasonu itibariyle ise iPhone 6 benimsenme oranı yüzde 5.86'e, iPhone 6 Plus benimsenme oranı ise yüzde 1.28'e yükseldi. 
 
Oranlardaki değişim hesap edildiğinde iPhone 6 serisinin toplamda 21 milyon satış rakamına ulaşmış olabileceği tahmin ediliyor. Ayrıca iPhone 6 satış oranı iPhone 6 Plus'a göre 4.25'e 1 şeklinde ilerliyor. Bu bakımdan 17 milyon-4 milyon şeklinde bir sıralamanın olması ihtimal dahilinde. 
 
iPhone 6 serisinin yapılan eleştirilere rağmen tüketici tarafından büyük bir ilgi gördüğü gözlerden kaçmıyor. Ülkemizde dahi yüksek fiyatlara rağmen onbinlerce satış rakamının konuşulduğu düşünüldüğünde yeni rekorların gelmesi de kaçınılmaz oluyor.  
donanimhaber
34011
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • OnePlus 3e Yeni Güncelleme!OnePlus 3'e Yeni Güncelleme!
    OnePlus, iki telefonu OnePlus 3 ve OnePlus 3T için batarya iyileştirmesi sağlayan yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme dağıtılmaya başlandı…
  • Galaxy Note 8e Bir Yeni Renk Daha!Galaxy Note 8'e Bir Yeni Renk Daha!
    Samsung, bugün New York'ta düzenleyeceği etkinlik kapsamında yeni amiral gemisi Galxy Note 8'i tanıtacak. Tanıtıma saatler kala Galaxy Note 8'in yeni…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama