iPhone 6 ne zaman çıkacak

Apple iPhone 6 ne zaman çıkacak, fiyatları ve özellikleri neler olacak? İşte iPhone 6 Türkiye tarihi ve özellikleri.
25 Şubat 2014 10:40
iPhone 6 ne zaman çıkacak

Dünyaca ünlü teknoloji devi iPhone 6 için düşündüğü yenilik gerçek olacak gibi gözüküyor. iPhone 6 fiyatı, iPhone 6 özellikleri, iPhone 6 ne zaman çıkacak tüm cevapları aşağıda bulabilirsiniz. Aslında bu dedikodu yeni değil, ancak son zamanlarda ortalarda daha sık dolanır oldu.

 

iPhone 6 ne zaman çıkacak?

 

Görünüşe göre Apple, iPhone 6′da teknoloji tutkunlarını yeniden heyecanlandıracak. iPhone 6′da piyasanın en sağlam ekranını sunmayı amaçlayan Apple, Corning Gorilla Glass’la karşılaştırılamayacak bir teknolojinin peşinde. Apple, iPhone 6′da ekranı direkt olarak safirle kaplamayı düşünüyor ve bunun için gerekli siparişi vermiş bile. Yeni haberlere göre üretim ortağı GT Advanced ile safir ekran siparişi veren Apple, toplamda 100 milyon adet siparişte bulunmuş. Kısacası yeni iPhone’ları safir ekranla göreceğimiz kesin gibi. Şu an piyasada olan diğer ekran teknolojilerine kıyasla en güçlü koruma kalkanı olarak bilinen safir kaplama, çizilmelere karşı yüksek direnç gösteriyor. Aynı zamanda malzeme olarak ince oluşu nedeniyle, ince telefonlarda rahatlıkla kullanılabilecek yapıda olmasıyla da dikkat çekiyor.

 

İPHONE 6′NIN GENEL ÖZELLİKLERİ NE OLACAK

 

The Wall Street Journal Apple’ın 6 inç bir telefon hakkında testlere başladığını bu hafta yayınlamıştı. iPhone’un 5,7 inç boyutunda olacağı tahmin ediliyor. İOS 7 ile gelmesi kesinleşen telefonun kısa bir süre içinde İOS 8 işletim sistemine geçirilmesi planlanıyor. Appleın 1500 mah pil gücünden 3000 mah pil gücüne geçmesine de kesin gözüyle bakabiliriz. iPhone 6 iki farklı ekran modeli ile gelecek olursa 4,7 inç HD, 5,7 inç Full HD o zaman küçük ekranda A7 işlemcisini, büyük ekranda A8 işlemcisini kullanılacaktır. Sadece tek iPhone 6 olacaksa da A7 işlemcisi ile yola devam edilecek. A8 işlemcisi de iPhone 6S”te kullanılacaktır. Apple iPhone 6 için yeni özellikler keşfetmeye devam ediyor. iPhone 6′da iki yeni önemli değişiklik geliyor. iPhone 6′nın yeni özellikleri. İlk özellik kalp ritmi ölçer, diğeri ise dokunmatik ekran. İPhone 6 ile kullanıcılara iki önemli teknolojik özellik geliyor. Kalp ritmi ölçer ve dokunmatik ekran geliyor. Sağlık açısından kullanıcılara önemli bir detay geliyor. Spor yapan ve kalori yakmak isteyenlere İPhone 6 ile ilgili yeni bir uygulama geliyor. Kalp ritmi ölçer ile sağlık açısından önemli bir detay İPhone 6′da olacak. Hover Touch yani dokunmatik ekran özelliğiyle de telefonun ekranına dokunmadan kullanıcılar yönlendirebilecek. Telefonun ekranına dokunmadan sadece ekranın birazcık üstünde gezindirmek dokunmatik ekranla etkileşime geçmek için yeterli olacak.

 

Apple TSMCden gelecek üretim kapasite raporuna göre yola devam edecek gibi görünüyor. iPhone 5S en çok kamera konusunda eleştiri aldı yeni telefonda ise bu açık kapatılarak 13 mega piksel bir kamera ve çift Led flaş ile yola devam edilecek. 16 GB modeline de veda edecek Apple iPhone 6 ile birlikte en düşük hafıza kapasitesini 32 GB boyutuna çekecektir. Buradaki asıl bomba ise Note 3+Gear akıllı saati gibi bir birlikteliği iPhone 6 ve iWatch ile birlikte göreceğimizdir. Peki siz Android eko sisteminden büyük ekranlı bir iPhone telefona geçiş yapar mıydınız, Joseph Farahi isimli tasarımcı, YouTube üzerinden iPhone 6′nın nasıl görüneceğine ve teknik özelliklerinin nasıl olacağına dair bir video yayınladı. J.Farahi’nin konseptine göre iPhone 6, 5.1 inç büyüklüğünde Retina 2 ekrana, 10 MegaPiksel kameraya, güneş enerjili şarja ve Stereo ses çıkışana sahip olacak.

 

iPhone’nun fiyati ne olacak

 

iPhone 6 hakkında gelen söylentiler Jefferies & Co. Analistleri tarafından destekleniyor. Büyük ekranlı iPhoneun Retina ile gelmesi de ekrana güzellik katacak. Dahası iPhone 6′ya şimdiden bir fiyat biçilmiş durumda. iPhone 6′nın 600$ fiyatla gelmesi bekleniyor. iPhone 6′nın Türkiye’de 2500-2900 TL arasında piyasaya sunulması bekleniyor. 24 ay taksitle iPhone alma devride kapandı bakalım iPhone satışlarına düşüş ne kadar yansıyacak mı bilinmez ama çok pahalı olacak gibi yine ucuz olursa herkese bir iPhone lazım.
 

netgazete
Etiketler : Apple , iphone
292380
Bu haberler ilginizi çekebilir