iPhone 6 kesinleşti!

Alman taşıyıcının personel biriminden açıklama iPhone 6'nın tanıtım tarihi için bir açıklama geldi. iPhone 6 ne zaman geliyor?
28 Mayıs 2014 12:07
iPhone 6 kesinleşti!

Seri üretime başladığı iddia edilen iPhone 6'ya ilişkin uzun bir süredir prototip çalışmalar internete ortamına sızdırılmakta. iOS 8 işletim sistemini beraberinde getirecek yeni nesil iPhone'da en fazla merak edilen hususların başında ekran boyutu ve tanıtım tarih geliyor. Ekran boyutunun 4.7-inç büyüklüğünde olacağına dair tüm kaynaklar hemfikir durumda. iPhone 5 ve 5S'te 4-inç ekran boyutunu tercih eden Cupertino merkezli teknoloji şirketi iPhone 6'da ekran boyutunu ciddi oranda büyütmesi bekleniyor.

 

Tanıtım tarihi içinse farklı kaynaklardan farklı zaman dilimleri zikrediliyor. Son olarak Almanya'nın önde gelen taşıyıcılarından Deutsche Telekom'un destek personelinde konuya ilişkin bir açıklama yapıldı ve iPhone 6'nın 19 Eylül'de tanıtılacağı bildirildi. Apple geçtiğimiz yıl iPhone 5S ve iPhone 5C modellerini 20 Eylül'de satışa sunmuş, yine 2012 yılında iPhone 5 21 Eylül'de tanıtılmıştı. Söz konusu tarihlerin yakın dönemler olması iPhone 6 için iddia edilen 19 Eylül tarihinin doğru olduğu ihtimalini artırıyor.  

teknolojioku
Etiketler : Apple , iphone , iPhone 6
719668
Bu haberler ilginizi çekebilir