'iPhone 6, iki farklı ekranla geliyor'

Apple'ın yeni nesil telefonu hakkında Çinli kaynaklardan önemli iddialar yayılmaya başladı. söylentiler, iPhone 6'nın iki farklı ekran seçeneğiyle sunulacağı yönünde. Dahası, iPhone 6 Haziran'da sunulabilir.
23 Ocak 2014 13:50
iPhone 6, iki farklı ekranla geliyor
Parmak izi tarayıcısı ve hareket sensörüyle akıllı telefon piyasasında yeni bir sayfa açan iPhone 5S'in ardından, Apple'ın iPhone 6 ile piyasayı yeniden hareketlendirmesi bekleniyor.
 
Çinli analist Sun Changxu, yine Çin merkezli QQ Tech sayfasına verdiği bilgide, iPhone 6'ın iki farklı ekran büyüklüğü seçeneğiyle Haziran ayında sunulabileceğini söyledi.
 
Changxu, 'iPhone 6'nın 4.7 ve 5.7 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneğiyle sunulabileceğini' belirtti. Çinli analist, 1136x640 ekran çözünürlüğüne sahip 4.7 inç ekranlı modelin sunulmasından kısa bir süre sonra, 5.7 inç'in tanıtılacağını iddia etti.
 
Apple Insider gibi sitelerde de beliren büyük ekranlı iPhone söylentileri Changxu'nun iddialarıyla güçlenirken, DisplaySearch araştırma şirketi geçtiğimiz hafta açıkladığı raporda, iPhone 6'nın 5.5 inç, 1920x1080p ekranla gelebileceğini belirtti.
 
Çin'in en büyük telekomünikasyon şirketi China Mobile ile yapılan anlaşma kapsamında geçtiğimiz hafta Çin'de bulunan Apple CEO'su Tim Cook, kendisine sorulan sorulara, "Yeni iPhone'un müşterileri memnun edecek güncellemelerle geleceği' yanıtını verdi.
 
Cook, "Geleceğe ait gelişmeler hakkında konuşmuyoruz... Üzerine çalıştığımız harika işler var ama bunları saklı tutuyoruz" dedi.
 
ntvmsnbc
852093
Bu haberler ilginizi çekebilir