• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6 fabrikasında patlama! 75'ten fazla ölü var!

iPhone 6 fabrikasında patlama! 75'ten fazla ölü var!

Çin‘in Jiangsou bölgesinde bulunan Foxconn fabrikasında korkunç bir patlama oldu. Fabrikanın metal parlatma bölümünde gerçekleşen patlamada 75 işçinin öldüğü, yüzlerce işçinin yaralandığı Techweb.com.cn tarafından belirtildi.
05 Ağustos 2014 16:44
iPhone 6 fabrikasında patlama! 75ten fazla ölü var!
İç kaynaklardan gelen bilgilere göre, ulusal iş güvenliği yetkilileri, toz eksperlerini bölgeye yollayarak bir inceleme başlattı. Bu üzücü olayın hem iPhone 6‘yı hem de Xiaomi Mi4 ve Meizu MX 4‘ü üretim bandında zora sokacağı belirtiliyor.
 
Apple’ın yeni iPhone’u da aluminyum kasayla gelecek ve bu kasanın parlatılması bir gereklilik konumunda. Bu parlatma sürecinde yanıcı metal tozları havayla karışıp çalışma ortamını bir bomba haline getirebiliyor. Kötü havalandırılan ortamlarda bu tozlar birdenbire alev alıp yaşanan örnekte olduğu gibi ciddi can kayıplarına yol açabiliyor. Haberlerin çoğu iPhone 6′nın gecikeceğine odaklanmış olsa da, bizce bu noktada yitip giden canlara odaklanılmalı. İhtiyaç olup olmadığı tartışmaya açık olan bir üründen, kısa sürede daha fazla üretilmesi için can kayıpları yaşanması, teknolojinin acı verici yönünü bizlere açıkça gösteriyor.
technolabs
Etiketler : Apple , cep telefonu , iphone , Xiaomi
722807
Bu haberler ilginizi çekebilir