• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 5se Ve iPad Air 3'ün İşlemcisi Belli Oldu

iPhone 5se Ve iPad Air 3'ün İşlemcisi Belli Oldu

Apple'ın tanıtması beklenilen, yeni iPhone ve iPad modelinin satış tarihi ve iPhone 5se ve iPad Air 3 modellerinde yer alacak işlemci belli oldu! İşte tüm detaylar...
19 Şubat 2016 18:39
iPhone 5se Ve iPad Air 3ün İşlemcisi Belli Oldu
2015 yılının başlarında ortaya çıkan, Apple’ın uzun zamandır beklenilen uygun fiyat etiketine sahip akıllı telefonu 4 inçlik iPhone 5se ve iPad Air 3’ün tanıtım tarihi geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Bu tarih yaklaştıkça cihazlarla ilgili sızıntılarda her geçen gün artıyor.
 
Merakla beklenilen iPhone 5se ve iPad Air 3 modelleri, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgiye göre 15 Mart tarihinde resmen tanıtılacak. Tanıtım tarihi gittikçe yaklaşırken Bloomberg tarafından yayınlanan bir raporda ise modellerle ilgili yeni bilgilere yer verildi.
 
 
Bloomberg tarafından yayınlanan bu rapora göre iPhone 5se, iPhone 6s ailesinde kullanılan Apple A9 işlemcisinden gücünü alacakken iPad Air 3 ise Apple A9X işlemcisinden gücünü alacak. Ayrıca bu raporun 9to5Mac tarafından da onaylandığını söyleyelim.
 
Tasarımsal açıdan ise iPhone 5s ile benzer olması beklenilen iPhone 5se, maalesef 3D Touch özelliğine sahip olmayacak. Ancak NFC, Apple Pay ve Live Photos gibi özellikler 4 inçlik iPhone 5se modelinde yer alacak.
 
Raporda iPad Air 3 hakkında ise Apple Pencil, iPad Pro modelinde olduğu gibi dört adet hoparlör, LED flaşlı arka kamera ve Smart Connector desteğinin yer alacağı belirtiliyor. 15 Martta duyurusu gerçekleştirilecek olan cihazların piyasa çıkış tarihi içinse 18 Mart Cuma günü işaret ediliyor.
shiftdelete
640117
Bu haberler ilginizi çekebilir