iPhone 5se Ve iPad Air 3 Çıkış Tarihi

Apple’ın yeni iPhone modeli iPhone 5se ve yeni tableti iPad Air 3'ün çıkış tarihli belli oldu. İşte iPhone 5se ve iPad Air 3 tanıtım tarihi ve detayları...
28 Ocak 2016 12:12
iPhone 5se Ve iPad Air 3 Çıkış Tarihi
Apple’ın uzun süredir, daha düşük fiyat etiketine sahip olacak 4 inç ekranlı yeni bir iPhone modeli üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Bu yeni iPhone modeli kimi kaynaklarda iPhone 7c, kimi kaynaklarda ise iPhone 6c olarak lanse ediliyordu.  
 
Son olarak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sızıntılarda ise, Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni 4 inçlik iPhone modelinin iPhone 5se olarak adlandırılacağı iddia edilmişti.
 
 
 

 
 
Apple’a yakınlığıyla bilinen 9toMac’in iddialarına göre yeni iPhone modeli önümüzdeki Mart ayında düzenlenecek olan bir Apple etkinliğinde tanıtılacak.
 
 
4 inçlik iPhone Mart Ayında Geliyor
 
Yeni iPhone modelinin A9 yonga seti, NFC ve Live Photos gibi özelliklere sahip olması bekleniyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile popülerleşen 3D Touch teknolojisinin ise, 4 inçlik iPhone modelinde kullanılmayacağı tahmin ediliyor.
 
 
 
 
Apple bu etkinlikte yeni iPhone modelinin yanı sıra, tablet pazarını canlandırmak için iPad Air 3’ü de kullanıcıların beğenisine sunacak. 9.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması beklenen iPad Air 3’ün, iPad Pro ile eş zamanlı olarak tanıtılan Apple Pencil desteğine de sahip olacağı belirtiliyor.
 
 
Apple Watch için yeni kordonlar geliyor
 
Amerikalı üreticinin, Mart ayında gerçekleşmesi beklenen etkinlikte değinmesi beklenen diğer bir ürün ise Apple Watch. 9toMac’in ulaştığı kaynağa göre Apple, yeni iPhone ve iPad Air modellerinin yanında yeni bir Apple Watch’a ise yer vermeyecek. Apple’ın yeni bir Apple Watch yerine, hali hazırda kullanımda olan modeliyle uyumlu yeni kordonlar tanıtması bekleniyor.
 
 
 

 

Dip not: Apple’dan 4 inçlik yeni iPhone modeliyle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.
shiftdelete
403702
Bu haberler ilginizi çekebilir