iPhone 5se Çizimleri Sızdı

Apple'ın 4 inçlik yeni modeli iPhone 5se ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Son sızıntılar ise iPhone 5se'nin tasarımıyla ilgili. İşte iPhone 5se çizimleri ve detayları...
26 Şubat 2016 17:58
iPhone 5se Çizimleri Sızdı
Apple'ın artık geleneksel hale gelmeye başlayan Bahar etkinliğinde, bu yıl iki önemli lansman bekleniyor. Bir tanesi yeni bir iPad modeli ile ilgiliyken, diğeri de iPhone 5se modeli ile ilgili. iPhone 5se ile ilgili farklı sızıntılar gündeme geliyor ve bizi tanıdık bir tasarıma götürüyor. 
 
Yeni sızıdırılan şemalarda, iPhone 5se modelinin iPhone 6 ile başlayan ve iPhone 6S ile devam eden tasarım çizgilerine sahip olduğu görülüyor. Farklı olarak daha önce yuvarlak bir şekilde gördüğümüz çift tonlu flaş biriminin, yeni şemalarda bar şeklindeki tasarıma döndüğü dikkat çekiyor. 
 
 
iPhone 5se'nin mevcut modern tasarımı benimseyeceği bir süredir dile getiriliyor. 4 inçlik ekrana sahip olacak iPhone 5se modelinde, Apple A9 yonga setinin kullanılması bekleniyor. Düşük çözünürlük sayesinde, iPhone ailesinin hali hazırdaki en güçlü üyesi iPhone 5se olacak gibi duruyor. Elbette Apple A10 yonga setli iPhone 7 serisi ile birlikte bu durum değişebilir. 
 
Cihazda ayrıca Touch ID, Apple Pay gibi önemli özellikler yerini koruyacak ancak 3D Touch teknolojisine yer verilmeyecek. Görsellerden, boyutların 123.9mm x 58.7mm x 7.6mm olarak belirlendiği anlaşılıyor. Apple'ın bu yıl 20-30 milyon civarında iPhone 5se satışı yapabileceği ifade ediliyor. 
donanimhaber
280667
Bu haberler ilginizi çekebilir