iPhone 5c hastanelik etti!

Bugüne kadar birçok defa duyduğumuz telefonlardaki pillerin patlama / yanma vakalarına, maalesef ki, bir yenisi daha eklendi. Ama bu sefer iPhone 5c sahibini hastanelik etti. İşte detaylar...
05 Şubat 2014 10:12
iPhone 5c hastanelik etti!
Morning Sentinel gazetesinde yer alan habere göre Kennebunk, Maine'de yaşayan 14 yaşındaki bir kız çocuğunun vücudunda, annesinin 2 ay önce hediye ettiği iPhone 5c'nin ateş alması sonucunda 2.derece yanık oluştu.
 
Görgü tanıkları, ismi açıklanmayan kız çocuğunun ders sırasında iPhone 5c'nin bulunduğu cebinden küçük çaplı patlama sesi duyulduğunu ve bundan sonra cebin bir anda ateş aldığını söylediler. Ateşin kısa sürede pantolonun cep bölgesini yakmasından sonra iPhone 5c'nin yere düştüğünü belirten tanıklar, pantolonun ise yanmaya devam ettiğini; olayın ancak arkadaşları ile sınıf öğretmenin yardımıyla kontrol altına alınabildiğini dile getirdiler.
 
Yetkililer tarafından hemen en yakın hastaneye kaldırıldığı ifade edilen kıza, 2.derece yanık teşhisi konulduğu ve 45 dakikalık müdahaleden sonra taburcu edildiği belirtildi.
 
Morning Sentinel'in konuyla ilgili danıştığı yerel telefon servislerinden birinin sahibi olan Andrew Rosenstein ise olayı, Apple'ın ürünlerinde kullandığı pillerin ekstra güvenlik önemleri taşıdığını söyleyerek, "çok nadir yaşanabilecek" olarak niteledi.
 
Diğer yandan Apple cephesinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama ise yapılmadı.
donanimhaber
Etiketler : Apple , cep telefonu , iphone , iPhone 5C
783470
Bu haberler ilginizi çekebilir