iPad'e yeni rakip: Çinli Mi Pad

"Küçük" bir Çinli şirket, en azından Çin'de Apple Inc.'i zorlayacak yeni bir tableti piyasaya sürdü. The Wall Street Journal, Xiaomi Perşembe günü, Çin'de Apple iPad'in en önemli rakibi olması beklenen Mi Pad'i tanıttığını yazdı. Haberde, "xiaomi"nin "küçük pirinç" anlamına geldiği belirtildi.
17 Mayıs 2014 17:23
iPade yeni rakip: Çinli Mi Pad
Haberde, şirketin Çin'deki akıllı telefon pazarında pay kazandığı kaydedildi. Xiaomi'nin Mi Pad'i, Google Inc.'in Android işletim sistemiyle çalışıyor ve Nvidia'nın Tegra işlemcisini kullanıyor.
 
Çip üreticisi şirket, yeni kullanıcından ötürü heyecanlıydı.
 
"Hızlı. Xiaomi her şeyi hızlı yapıyor" ifadelerinin yer aldığı Nvida'nın blog yazılarından birinde, "Telefonları hızlı satıyorlar. Çarpıcı şekilde hızlı aygıtlar geliştiriyorlar… Aynı zamanda hızlı da büyüyorlar: Xiaomi şimdi dünyanın en büyük akıllı telefon satıcılarından biri" denildi.
 
IDC verilerini referans gösteren Wall Street Journal, haberinde, Xiaomi'nin 3 yıl önce Çin'in akıllı telefon piyasasında hiç pazar payının olmadığını yazdı. Şirket geçtiğimiz yılın sonu itibarıyla Apple iPhone'un yüzde 7 pazar payına karşılık, yüzde 6 paya sahip oldu.
The Wall Street Journal
Etiketler : Android , Apple , google , iPad , iphone , Nvidia , tablet , Xiaomi
336346
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!
    Xiaomi'nin yeni telefonu olan ve hakkın da pek haber yapılmayan telefonu Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition bugün piyasaya sunuluyor. İşte Xiaomi Mi 6 CE'nin…
  • İşte Samsung Galaxy Wide 2!İşte Samsung Galaxy Wide 2!
    Samsung, yeni telefonu olan Galaxy Wide 2 tanıtıldı. Giriş seviyesi olan Galaxy Wide 2, uygun fiyatı ile de öne çıkıyor.
  • LG X Venture Tanıtıldı!LG X Venture Tanıtıldı!
    LG'nin yeni telefonu X Venture tanıtıldı. LG X Venture darbelere ve suya karşı oldukça dayanıklı olması ile dikkat çekiyor...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama