iPad'e yeni rakip: Çinli Mi Pad

"Küçük" bir Çinli şirket, en azından Çin'de Apple Inc.'i zorlayacak yeni bir tableti piyasaya sürdü. The Wall Street Journal, Xiaomi Perşembe günü, Çin'de Apple iPad'in en önemli rakibi olması beklenen Mi Pad'i tanıttığını yazdı. Haberde, "xiaomi"nin "küçük pirinç" anlamına geldiği belirtildi.
17 Mayıs 2014 17:23
iPade yeni rakip: Çinli Mi Pad
Haberde, şirketin Çin'deki akıllı telefon pazarında pay kazandığı kaydedildi. Xiaomi'nin Mi Pad'i, Google Inc.'in Android işletim sistemiyle çalışıyor ve Nvidia'nın Tegra işlemcisini kullanıyor.
 
Çip üreticisi şirket, yeni kullanıcından ötürü heyecanlıydı.
 
"Hızlı. Xiaomi her şeyi hızlı yapıyor" ifadelerinin yer aldığı Nvida'nın blog yazılarından birinde, "Telefonları hızlı satıyorlar. Çarpıcı şekilde hızlı aygıtlar geliştiriyorlar… Aynı zamanda hızlı da büyüyorlar: Xiaomi şimdi dünyanın en büyük akıllı telefon satıcılarından biri" denildi.
 
IDC verilerini referans gösteren Wall Street Journal, haberinde, Xiaomi'nin 3 yıl önce Çin'in akıllı telefon piyasasında hiç pazar payının olmadığını yazdı. Şirket geçtiğimiz yılın sonu itibarıyla Apple iPhone'un yüzde 7 pazar payına karşılık, yüzde 6 paya sahip oldu.
The Wall Street Journal
Etiketler : Android , Apple , google , iPad , iphone , Nvidia , tablet , Xiaomi
441316
Bu haberler ilginizi çekebilir