iPad Pro Özellikleri Neler Olacak?

Apple'ın büyük ekranlı tableti iPad Pro özellikleri neler olacak? Son sızıntılar gerçekse eğer büyük değişim geçirmiş bir iPad bizleri bekliyor olacak! İşte iPad Pro hakkında son gelen sızıntılar...
20 Ağustos 2015 15:02
iPad Pro Özellikleri Neler Olacak?
iPad Air modelinin tanıtılmasında bu zaman süren iPad Pro söylentileri, Ekim ayının yaklaşmasıyla yine ortaya çıktı. Son 2 yıldır iPad Pro geliyor sızıntılarından tabiri caizse bıkan teknoloji dünyası, yine ister istemez kendini bu söylentilerin içerisinde buldu. Mevcut iPad modellerinden daha büyük ekrana sahip olması beklenen iPad Pro için bugün yeni iddialar ortaya atıldı. 12.9 inç büyüklüğü ile endüstriyel alanda hizmet verme ihtimali daha yüksek olan iPad Pro, söylentilere göre iOS 9.1 güncellemesi ile satışa sunulacak.
 
Bildiğiniz gibi Eylül ayında iPhone 6s modellerinin tanıtılmasından sonra iOS 9 güncellemesi yayınlanacak. Apple tahminlere göre bu 1 aylık süre zarfı içerisinde iOS 9.1 güncellemesi ile küçük çaplı sorunları giderecek ve iPad Pro bu sürüm ile çıkışını gerçekleştirecek. Diğer bir iddia ise iPad Pro modelinin, Apple Watch ve MacBook modellerinde kullanılan Force Touch özelliği ile geleceği yönünde. 12.9 inç’lik bir tabletin Force Touch ile gerçekleştirebileceklerini kestirmek güç. Ancak iPad Pro endüstriyel alana hitap edeceği için Force Touch sayesinde birçok kısayol ile kullanıcıların işleri daha da kolaylaşacak.
 
iPad Pro, Kalem ile Gelebilir!
iPad Pro için çıkan son iddia ise bir kalem ile geleceği yönünde. Steve Jobs’ın yıllardır dalga geçerek bahsettiği dokunmatik ekranda kalem olayı, Tim Cook yönetimi ile iPad Pro ile gelebilir. Mantıklı düşünmek gerekirse 12.9 inç büyüklüğünde bir tablet için bir kalemin olması gerekiyor. Bakalım Apple, bu yıl iPad Pro modeli ile karşımıza çıkacak mı?
shiftdelete
Etiketler : Apple , iPad , iPad Pro , kalem , özellikleri , tablet
624576
Bu haberler ilginizi çekebilir