iPad Pil Ömrünü Uzatmanın 7 Yolu!

Aşağıda vereceğimiz ipuçlarıyla iPad’inzin pil ömrünü uzatıp, iPad'inizle daha uzun süre çalışabilirsiniz.
15 Şubat 2017 15:26
iPad Pil Ömrünü Uzatmanın 7 Yolu!

iPad, kullanıcılarına gerçekten çok güzel bir batarya ömrü sunuyor. Fakat sürekli şarj edilmesinden sonra bil ömrü düşmeye başlıyor. Peki, iPad’inizin pil ömrünü nasıl uzatabilirsiniz? İşte size birkaç ipucu!

 

 

1-  Daha Düşük Ekran Parlaklığı Ayarlayın.

 

Cihazınızı nasıl kullanırsanız kullanın, gerekmedikçe ekran parlaklığını artırmayın. Ekran parlaklığını ayarlamak için iPad’inizin Ayarlar>Ekran ve Parlaklık bölümüne gidin veya kontrol merkezini açmak için ekranı yukarı doğru hızlıca kaydırın. Ekran parlaklığını ayarladığınızda iPad’iniz daha uzun şarj ömrüne kavuşacaktır.

 

2- Gerekli Olmadıkça Wİ-Fİ ve Bluetooth’unuzu Açık Tutmayın.

 

İnternet ve Bluetooth ağı gerektirmeyen çalışma zamanlarınızda bunları kapatın. İnternet ağı ile çakışmanız gerektiği durumlarda ise hücresel ağ yerine Wİ-Fi kullanın. Wİ-Fİ ve Bluetooth özelliklerini açıp kapatmak için ekranınızı yukarı doğru hızlıca kaydırın. Buradaki bölümlerden rahatlıkla açma ve kapama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

3- Arka Planda Uygulama Yenileme Özelliğini Sınırlayın.

 

Bazı uygulamalar, siz onlara izin verdiğiniz takdirde arka planda Wİ-Fİ ve hücresel bağlantıyı kullanırken içeriklerini otomatik olarak yenilerler. Bu uygulamanın kapatılması size daha uzun pil ömrü sunar. Bu özelliği devre dışı bırakmak ve sınırlandırmak için iPad’inizin Ayarlar>Genel>Arka Plan Uygulaması Yenile kısmına gidip uygulamayı kapatabilir ve sınırlayabilirsiniz.

 

 

EN UYGUN CEP TELEFONU FİYATLARI İNCEHESAP.COM'DA...

 

 

4- Konum Servislerini Kapatın.

 

Konumunuza erişmesine izin verdiğiniz uygulamalar, konum servisiniz açık olduğunda sizin pil ömrünüzü kısaltacaktır. Dolayısıyla gerekmediği müddetçe konum servislerinizi kapalı tutmanı size daha uzun pil ömrü sağlayacaktır. Konum servisine, Ayarlar>Gizlilik>Konum Servisleri bölümünden ulaşabilir ve konumuzu devre dışı bırakabilirsiniz.

 

 

5- Gereksiz Bildirimleri Kapatın.

 

Birçok kullanıcı kendisi için gerekli olmayan bildirimleri kapatmayı unutur. Gereksiz bildirimler sizin pil ömrünüzü kısaltmaktadır. Bildirim menüsüne Ayarlar>Bildirimler kısmından ulaşabilirsiniz. Böylelikle işinize yaramadığını düşündüğünüz uygulamaların bildirimlerini devre dışı bırakıp, kendinize daha uzun pil ömrü sunabilirsiniz.

 

6- Düşük Güç Modunu Etkinleştirin.

 

iPad’inizin pil ömrü %20’nin altına düştüğü zaman, iPad’iniz düşük güç modunu etkinleştirip etkinleştirmeyeceğinizi size otomatik olarak soracaktır. Eğer kabul etmezseniz iPad’iniz bu uyarıyı pil ömrü %10’un altına düştüğünde tekrarlayacaktır. Bu özelliği Ayarlar>Pil>düşük Güç Modu bölümünden etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca bu bölümde hangi uygulamanın ne kadar pil ömrü kullandığını da görebilirsiniz.

 

 

7- EQ’yu Kapatın.

 

Ekolayzer müziğinizin ses kalitesini artırır fakat pil ömrünüzü kısaltır. EQ’yu kapatmak için Ayarlar>Müzik>EQ bölümüne gidebilirsiniz.

 

 

Çeviri: İncehesap

 

917472
Bu haberler ilginizi çekebilir