iPad Mini 3 Tanıtıldı!

iPad Mini 3 Tanıtıldı! Apple'ın küçük ekranlı tableti iPad Mini'nin üçüncü nesli tanıtıldı. iPad Mini 3 olarak adlandırılan cihaz yeni özellikler, daha güçlü donanım ve altın renk seçeneğiyle dikkat çekiyor.
17 Ekim 2014 02:52
iPad Mini 3 Tanıtıldı!
Bu akşam gerçekleşen Apple etkinliği birçok yeni yazılımın ve donanımın tanıtımına sahne oluyor. Etkinlikte sahne alan donanımlardan birisi de şirketin küçük ekranlı tableti iPad Mini oldu. iPad Mini 3 olarak adlandırılan yeni nesil cihaz, önceki sızıntıları doğrulayan özelliklerle tüketicilerin beğenisine sunuldu.
 
Touch ID ile artan güvenlik
 
Tasarım çizgileri öncülüne göre aynı olan iPad Mini 3'teki en büyük güncellemelerden biri Touch ID parmak izi sensörünün modele adapte edilmesi oldu. Böylece iPhone 5s, 6 ve 6 Plus kullanıcılarından sonra iPad Mini 3 kullanıcıları da cihazlarını daha güvenli bir şekilde kullanabilecek.
 
 
5 MP kamera, Full HD video
 
5 megapiksel çözünürlüklü iSight kamera ile gelen yeni nesil tablette 1080p HD kamera, FaceTime HD ön kamera, MIMO 802.11n Wi-Fi kablosuz bağlantı özellikleri yer alıyor. Yeni tablette, önceki nesilde kullanılan A7 işlemci ve M7 yardımcı işlemcisi bulunuyor.
 
Altın renk seçeneği geldi
 
Ölçülerinde herhangi bir değişim bulunmayan cihazın 16 GB depolama kapasiteli başlangıç modelinin fiyatı da aynı kaldı. 399 dolardan satışa sunulan iPad Mini 3, beyaz ve siyah renklere alternatif olarak gelen altın renk seçeneğinden de mahrum kalmadı.
 
 
Önceki nesiller hala satışta
 
iPad Mini 3'ün satışa sunulmasıyla satıştan kaldırılacağı düşünülen ilk nesil iPad Mini ise hala satışta. 16 GB'lık başlangıç modeli 249 dolara gerileyen modeli iPad Mini 2 takip ediyor. Bu modelin başlangıç 299 dolar olarak belirlenmiş durumda.
tabletpc.com.tr
Etiketler : Apple , iPad , iPad Mini 3 , tablet
177529
Bu haberler ilginizi çekebilir