iPad Air 41 ülkede satışa sunuldu

Apple'ın tasarımıyla göz dolduran 5.nesil iPad ya da pazardaki adıyla iPad Air, 1 Kasım itibariyle dünyanın birçok ülkesinde satışa sunuldu.
02 Kasım 2013 18:25
iPad Air 41 ülkede satışa sunuldu

Yerel saatler 00:00'ı gösterdiği andan itibaren Apple Online Store'lar üzerinden, 08:00'den itibarense fiziksel satış kanallarından teknoloji severlerin beğesine sunulan iPad Air, iPad mini gibi ince çerçevesi, sadece 7,5 mm'lik kalınlığı ve 464 gramf'luk ağırlığıyla dikkat çekiyor. Tasarımın getirdiği bu avantajlarda selefine taşınabilirlik açısından çok önemli bir üstünlük sunan iPad Air, sahip olduğu sektörün ilk 64-bitlik işlemcisi olan A7 sayesinde de selefinin ulaştığı performans çıtasını 2 katına yükseltiyor.

 

Ülkemizde Kasım ayı içerisinde satışa sunulacak olan iPad Air'ın bugün satışa sunulduğu ülkeler şöyle:

 

ABD, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin (sadece Wi-Fi'lı model), Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Litvanya, Lihtenştayn, Letonya, Lüksemburg, Macao (sadece Wi-Fi'lı model), Makedonya, Karadağ, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Simgapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve İngiltere

 

Öte yandan iPad Air ile birlikte tanıtılan Retina iPad Mini ise Kasım ayı içerisinde (muhtemelen 20'sinden sonra) dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulacak. 

 

Son olarak iPad Air'ın ülkemizdeki satış fiyatı hakkında aşağı yukarı bilgi sahibi olabilmek için Apple Online Store ABD ve İrlanda'daki fiyatları hatırlatalım:

                                     

donanimhaber
Etiketler : Apple , iPad Air
25729
Bu haberler ilginizi çekebilir