iOS'un 10 Yıllık Değişimi!

iOS'un 10 yıllık değişimini gösteren bir yayınlandı. YouTube'ta yayınlanan bu kısa video iOS'un değişimini gözler önüne seriyor.
27 Temmuz 2017 20:38
iOSun 10 Yıllık Değişimi!
Apple tarafından geliştirilen iOS, mobil işletim sistemi denildiğinde akla gelen iki alternatiften biri oluyor. Yaklaşık on sene önce piyasaya sürülen bu işletim sistemi zamanla önemli değişiklikler yaşadı. Tasarımdaki sadeliği koruyan sistem farklılaştı ve daha kullanışlı hale geldi. iOS‘un yıllar süren değişimi bir dakikalık kısa bir video ile özetlendi.
 
4096 isimli bir YouTube kanalı çeşitli teknoloji alanındaki farklı gelişmeleri gözler önüne seriyor. Kanal şimdiye dek Nintendo, Nokia telefonları ve Windows’un değişimi gibi videolarla karşımıza çıkmıştı. Bu çalışmaları fazlasıyla beğeni toplamıştı. Hazırladıkları bu animasyon videoyla ise iOS’un geçmişine göz atıyoruz. Bir dakikadan biraz daha uzun olan bu video iOS’un piyasaya sürüldüğü ilk dönemle başlıyor. Orijinal iPhone ile birlikte tanıştığımız bu işletim sistemi her yeni cihazla birlikte ufak ufak değişiyor. iOS değişirken bu işletim sisteminin gösterildiği akıllı telefon da belli değişimler geçiriyor. Ekran kimi zaman büyüyor, kimi zaman ufalıyor. iOS’un yanında iPhone’un değişimine de şahit olmuş oluyoruz.
 
Orijinal iPhone’ların duvar kağıdı olan dünya fotoğrafıyla başlayan video bize nostaljik hisler yaşatırken, uzun yıllar boyunca emek verilen iOS’un tarihini kısaca özetlemiş oluyor.
 

log
Etiketler : Apple , iOS , iOS Değişim , YouTube
945630
Bu haberler ilginizi çekebilir