iOS'ta Emoji nasıl kullanılır?

iPhone'da Emoji nasıl etkinleştirilir? iOs cihazlarda Emoji klavyeyi etkinleştirmek için ne yapmalıyız? Emoji Nasıl aktifleştirilir? İşte cevabı...
17 Haziran 2014 22:01
iOSta Emoji nasıl kullanılır?
Emoji artık küçük simgeleri ile mesajlaşmalarımızın kökleşmiş bir evrensel dili ve ayrılmaz bir parçası haline geldi. Eğer mesajlaşmalarla çok vakit harcayan biriyseniz küçük yüzlerden renkli hayvan ve uçaklara kadar bunları kullanmak isteyebilirsiniz.
 
iOS 5’e kadar sadece üçüncü parti uygulamalar yükleyerek Emojiye ulaşılabiliyorduk. Neyse ki, iOS yüklü cihazlar artık Emoji dahili bir klavye kullanıyor. Ancak her kullanıcı bunun farkında değil. Birçok iPhone kullanıcısı hala Emoji uygulamasını AppStore'dan indirmekte. Oysa buna hiç gerek yok.
 
iOS cihazlara Emoji klavyeyi etkinleştirmek için bu adımları uyguluayın;
 
 
1- Ayarlar’dan Genel’e tıklayın
 
 
 
 
2- Klavye’ye gelin ve altta ‘Klavyeler’e tıklayın
 
 
 
 
3- Yeni Klavye ekle’yi seçin ve Emoji’yi tıklayın
 
 
 
Tebrikler, artık Emoji klavyeni kullanıma hazır. Böylece iMessage, Mail, Notlar veya Twitter gibi birçok uygulamalarda bunları kullanabilirsiniz. Alttaki resimde de gördüğünüz gibi klavyenin sol alt kısmında bulunan küçük dünya simgesine tıkladığınızda Emoji klavye görünecektir.
 
 
Sağ ve sola kaydırdığınızda da diğer simgeleri göreceksiniz.
 
Not: Mesajlaştığınız kişinin Emoji destekli bir cihazı yoksa boş simgeler görecektir.
 
Çeviri: incehesap.com
Etiketler : Apple , iOS , iphone , Uygulamalar
964762
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
 • KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS, sıkı siber güvenlik gereksinimleri olan gömülü sistemler için tasarlanmış özel bir işletim sistemi. İşte KasperskyOS işletim sisteminin özellikleri ve daha fazlası...
 • SamsungWA Artık Türkiyede!

  SamsungWA Artık Türkiye'de!

  Samsung'un online alışveriş sitesi artık Türkiye'de. Giyilebilir teknoloji ürünleri ve bir çok ürün aksesuarı bulunun siteye artık Türkiye'den ulaşmak mmkün.
 • ZTEnin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin, Android Wear işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı saati ZTE Quartz piyasaya sızdırıldı. Peki ne gibi özellikleri barındırıyor...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama