iOS Ve Android'e Cortana Geliyor!

Microsoft'un sesli asistanı Cortana , iOS ve Android'e geliyor! İşte iOS ve Android için Cortana'nın detayları...
26 Mayıs 2015 20:52
iOS Ve Androide Cortana Geliyor!
Akıllı telefonlar, sesli asistanlar ile büyük gelişmeler gösterdi. Kendi yapay zeka yazılımları sayesinde söylediklerimizi anladığı kadarı ile yapmaya çalışan bu uygulamalar, gelişmeye devam ediyorlar.
 
Son olarak iOS'in resmi sesli asistanı olan Siri, Türkçe dil desteği ile güncellendiğinde, gündemde uzun süre kalmış ve sosyal medya da çok yaratıcı paylaşımlar ile konuşulmuştu.
 
 
Cortana, Android ve iOS için çok yakında yayınlanacak
 
Bugün ise Microsoft tarafından uzun zamandır beklenen haber geldi. Yapılan açıklamalara göre Microsoft'un sesli asistanı Cortana, sonunda iOS ve Android işletim sistemleri için de yayınlanacak.
 
Belirtilenlere göre yine en gelişmiş özelliklerini Windows Mobile işletim sistemi ile sunacak Cortana, Android ve iOS'te iyi bir alternatif sesli asistan olacak.
 
 
Özellikle iOS tarafında Apple'ın kapalı yapısına kolay ayak uyduramayacağını tahmin ettiğimiz yazılım, Hey Cortana gibi pek çok özelliğini iOS'te sunamayacak. Android tarafında ise bu gibi özelliklerin bazıları için özel erişim izni verilmesi, bazıları içinse Root erişimi gerekecek.
 
 
Haziran sonuna kadar her iki sisteme de gelecek
 
 

 
Android için Haziran ayı sonunda yayınlanacak Cortana, yıl sonunda iOS'e gelecek. Fakat iOS ve Android'e gelse de Cortana henüz Türkçe dil desteği sunmadığı için en iyi deneyimi elde etmemiz, şimdilik mümkün görünmüyor. 
shiftdelete
Etiketler : Android , Cortana , iOS , Microsoft , Siri , Windows
703688
Bu haberler ilginizi çekebilir