iOS Kullanıcılarına Yazılım Tehdidi: Xagent

iOS kullanıcıları Xagent adlı kötücül yazılımın tehdidi altında. Jailbreak'li ve Jailbreak'siz tüm chazlara bulaşabilen bu virüs hakkında tüm detaylar haberimizde...
06 Şubat 2015 16:42
iOS Kullanıcılarına Yazılım Tehdidi: Xagent
Ünlü siber güvenlik firması Trend Micro, son derece zararlı bir iOS uygulaması hakkında korkutucu bilgiler verdi. Hem jailbreak edilmiş, hem de jailbreak edilmemiş iOS cihazlar adına tehdit oluşturduğu belirtilen yazılım, Xagent adıyla biliniyor. Bazı uygulamalara yerleşen Xagent aracı yazılımı, sizden bir bağlantıya yönlenmenizi istiyor ve eğer o bağlantıya giderseniz kişisel bilgilerinizi çalıyor. Bu bilgiler arasında rehberiniz, mesajlarınız, fotoğraflarınız ve konumunuz dahil olmak üzere neredeyse tüm kişisel bilgileriniz yer alıyor.
 
Uygulama bir kez iOS cihaza bulaştığında, cihazı yeniden başlatsanız bile kendini aktif etmeye devam ediyor. Trend Micro tarafından verilen bilgilere göre uygulamanın görünmez bir simgesi bulunuyor ve klasik uygulama kaldırma metoduyla Xagent’ı silemiyorsunuz.
 
Sonuç olarak umarız bu kötücül yazılıma bulaşmazsınız diyebiliyoruz. Siz siz olun, kaynağı belirli olmayan, güvenmediğiniz uygulamaları iOS cihazınızdan uzak tutun, güvenmediğiniz web sitelerinde gezinmeyin.
technolabs
635736
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama