iOS için gelen yeni Gmail

iOS için yeni bir Gmail güncellemesi geldi. bu güncelleme ile kullanıcılar zamandan tasarruf edebilecek.
06 Mart 2014 14:57
iOS için gelen yeni Gmail
Google'ın e-posta servisi en az iOS kullanıcıları kadar geniş bir kitleye sahip. Bu nedenle iPhone ve iPad'de en çok kullanılan programlardan biri olan Gmail uygulaması da her güncellemeyle kullanıcı deneyimini biraz daha iyileştirmeye odaklanıyor. Üstelik bu sefer oldukça faydalı bir yenilik de Gmail uygulamasına dahil edildi.
iOS platformu için Google tarafından yayınlanan güncelleme, Gmail uygulamasına arka planda yenileme özelliği getiriyor. Böylelikle Gmail'de yeni iletileri almak için beklemeniz gerekmeyecek. Uygulamayı açtığınızda normal şartlarda bir yenileme uyarısıyla karşılaşıp, birkaç saniye de olsa yeni mesajların düşmesini beklemeniz gerekiyordu. Ancak arka planda yapılan güncellemeler, Gmail'i açar açmaz yeni iletileri görmenize olanak tanıyacak.
 
Platform olarak iOS 7'yi kullanan iPhone ve iPad'lerde sorunsuz çalışan yeni özelliği açmak için ise Ayarlar bölümünden Genel sekmesine, Arkaplan Uygulama Yenileme'ye ve Gmail'e tıklayarak seçeneği aktif hale getirmeniz gerekiyor. Gmail uygulamasını App Store üzerinden veya otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.
Ayrıca bundan böyle tek bir giriş ile tüm Google uygulamalarına giriş yapmanız mümkün olacak. Yani Gmail'e giriş yaptığınızda, Google Drive, YouTube veya Chrome uygulamaları da kimliğinizi tanıyacak. Android'de oldukça vakit kazandıran bu sistemin iOS'a gelmesi de takdiri hak ediyor.
shiftdelete
Etiketler : Apple Store , Gmail , google , iOS , iPad , iphone
41687
Bu haberler ilginizi çekebilir