iOS 9'un Çıkış Tarihi Belli Oldu

Sonunda Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 9'un ne zaman kullanıcıların hizmetine sunulacağını öğrendik. iOS 9 ile ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...
10 Eylül 2015 00:22
iOS 9un Çıkış Tarihi Belli Oldu
Apple bugün yaptığı lansmanında birçok yeni ürününü ve bu ürünlerin yazılımları hakkındaki gelişmeleri bildirdi. Apple TV'nin yeni tvOS işletim sistemi, Apple Watch'un watchOS 2'si yeni gelecek işletim sistemleri arasında. Ve bunların yanı sıra çok daha fazla kullanıcıyı yakından ilgilendiren iOS 9 da bu listede bulunuyor.
 
Apple'ın yeni işletim sistemi olan iOS 9, cihazlarımızı daha hızlı, daha güvenli hale getirecek, kullanımını pratikleştirecek, pil ömrünü arttıracak ve iPad Pro'da farklı işlemlerin gerçekleştirilmesinde rol oynayacak.
 
 
iPad Pro'nun en büyük yeniliklerinden birisi iOS 9 ile eklenen "multi-tasking" özelliği. Bu özellik ekranı ikiye bölmenizi ve aynı anda iki bölümde de bulunan işlemleri gerçekleştirmenizi, yani doğal olarak kullanımı hızlandırmayı sağlıyor. Bu yenilik, alışılmadık bir şekilde Apple ve Microsoft'un birlikte çalışmasından dolayı ortaya çıktı. Apple lansmanında Tim Cook, iOS 9'a sahip olan iPad Pro ile kullanıcıların iki farklı Office programında aynı anda işlem yapabileceğini belirtti.
 
iOS 9'un 16 Eylül tarihinde kullanıcılara sunulacağı bildirildi. Ayrıca işletim sisteminin, kayıtlı kullanıcılar için farklı bir sürümü olan "gold master" sürümüde yayınlandı. Eğer kaydınız yoksa, iOS 9'un bu sürümüne 99$ ücretle sahip olabileceksiniz.
webtekno
876633
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama