iOS 9'u Hangi Cihazlar Çalıştırabilecek?

iOS 9 ile hangi cihazlar çalışabiliecek, hangileri bu güncellemeye dahil olmayacak? Cevaplar haberimizde...
23 Mayıs 2015 18:19
iOS 9u Hangi Cihazlar Çalıştırabilecek?
Apple'ın merakla beklenen yeni işletim sistemi iOS 9 birçok önemli yenilikle tanıtıldı.  iOS 9 ile hangi cihazlar çalışabiliecek, hangileri bu güncellemeye dahil olmayacak? Apple tarafından açıklandı...
 
 
iPad 2 yine destekleniyor
Sonhabar aylarında kullanıma sunulması beklenen iOS 9 için oldukça geniş bir yelpazede destek sunuluyor. Satışta olan cihazlara aktif güncelleme desteği verme geleneğini sürdüren Apple bu defa kapsamı biraz da genişletmiş. Yeni iOS sürümü ilk nesil hariç tüm iPad'lere yüklenebilecek. Özellikle iPad 2'ye iOS 9 desteği gelmesi oldukça şaşırtıcı. 2011 yılında tanıtılan cihaz ilk piyasaya çıktığında iOS 4.3 önyüklü olarak geliyordu.
 
 
iPhone 4s'ten iPhone 6'ya
iPad Mini de klasik iPad gibi geniş bir güncelleme desteği alıyor. Tüm iPad Mini modelleri iOS 9'a terfi edebilirken, iPhone'da sınır 4S modelinden başlıyor. iPhone 4S ve daha güncel tüm modeller iOS 9'da geçiş yapabilecek. iPod Touch'da ise durum biraz daha farklı. Yeni işletim sistemi sadece 5. nesil iPod Touch için sunuluyor. iPad Air, iPad Air 2, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri iOS 9 güncellemesini alan cihazlar arasında. 
shiftdelete
Etiketler : Apple , iOS 9 , iphone , İşlemci
885887
Bu haberler ilginizi çekebilir