iOS 9'da Enerji Tasarrufu Modu

iOS 9 ile Apple cihazlara gelen tasarruf modu nasıl kullanılır? Telefonun birçok özelikliğini devre dışı bırakarak bataryanın daha uzun süre dayanmasını sağlıyan özelliğin tüm detayları haberimizde...
14 Eylül 2015 20:04
iOS 9da Enerji Tasarrufu Modu
Eğer işletim sisteminiz iOS 9 ise şanslısınız, çünkü artık iPhone kullanıcılarının da batarya kullanım süresini uzatan bir düşük enerji modu mevcut.
 
Bu modda telefonunuz bazı sensörlerini kapatıyor, arka planda çalışmayı sürdüren uygulamaların yenilenmelerini ayarlıyor, ekranı daha hızlı kapatıyor, parlaklığı azaltıyor ve işlemci gibi donanımların en düşük seviyede enerji tüketmesini sağlıyor ki size daha uzun süre normal kullanım süresi sunsun.
 
 
Peki; ama bu düşük enerji modunu nasıl çalıştıracaksınız?
 
iOS 9’unuz, bataryanız %20 seviyesine düştüğüne size düşük enerji moduna geçmek isteyip istemediğinizi soruyor. Eğer geçmezseniz enerjiniz %10 seviyesine indiğinde aynı soruyu tekrarlıyor. Eğer bu iki soruda da tasarruflu moda geçmeyi reddettiyseniz de manuel olarak bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.
 
Telefonunuzun ayarlar menüsünden batarya ayarlarına giderek düşük enerji modunu etkinleştir seçeneğini aktif hale getirerek telefonunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.
 
Telefonunuz bu moddayken batarya simgeniz sarı renge dönüyor ve kontrol etmenize imkan veriyor. Kullanabileceğiniz bir şarj cihazı bulduğunuzda ise yine aynı ayara giderek tasarruf modundan çıkabiliyorsunuz.
webtekno
572277
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • iOS 10.3.2 Beta Yayınlandı!

  iOS 10.3.2 Beta Yayınlandı!

  Bir anda cihazları güncelleme bombardımanını tutan Apple, geliştiriciler için 10.3.2 Beta 1 sürümü yayınlandı! Peki yeni beta güncellemesi ile neler geliyor? İşte ayrıntılar...
 • HTC U (Ocean) Geliyor!

  HTC U (Ocean) Geliyor!

  HTC'nin dokunmatik çerçeveye sahip yeni amiral gemisi HTC U (Ocean) yakın bir zamanda piyasaya çıkacak! İşte yeni amiral gemisi ile ilgili detaylar...
 • Huawei P10 İçin Güncelleme!

  Huawei P10 İçin Güncelleme!

  Huawei'nin yeni amiral gemisi Huawei P10 için ilk güncelleme yayınlandı! Bakalım yeni güncelleme ne gibi yenilikler sunuyor.
 • Xperia X Ultranın Konsept Görüntüleri!

  Xperia X Ultra'nın Konsept Görüntüleri!

  Sony Xperia X Ultra'nın konsept görüntüleri ortaya çıktı. İşte o dikkat çekici görüntüler...
 • LG G6nın Fiyatı Bir Ülkede Daha Belli Oldu!

  LG G6'nın Fiyatı Bir Ülkede Daha Belli Oldu!

  LG G6'nın fiyatı bir çok ülkede belli olmaya başladı. Güney Kore, Malezya ve Avustralya'dan sonra bir ülkede daha G6'nın fiyatı netleşti. İşte LG G6'nın fiyatı...
 • Altın Kaplama Huawei P10!

  Altın Kaplama Huawei P10!

  Huawei'den 24 ayar altın kaplama akıllı telefon; Huawei P10. Peki özel işlemesi ve altın kaplaması olan P10'un fiyatını ne kadar?
 • Moto X 2017 Çalışırken Görüntülendi!

  Moto X 2017 Çalışırken Görüntülendi!

  Lenovo'nun orta sınıf akıllı telefonu Moto X 2017, çalışırken görüntülendi. İşte Moto X'in görüntüleri ve özellikleri...
 • HTC One A9, Android 7.0 Nougata Kavuştu!

  HTC One A9, Android 7.0 Nougat'a Kavuştu!

  HTC One A9 için Android 7.0 Nougat güncellemesine nihayet geldi. Avrupa'daki cihazlara gelen yeni güncelleme uzun süredir bekleniyordu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama