iOS 9'da Enerji Tasarrufu Modu

iOS 9 ile Apple cihazlara gelen tasarruf modu nasıl kullanılır? Telefonun birçok özelikliğini devre dışı bırakarak bataryanın daha uzun süre dayanmasını sağlıyan özelliğin tüm detayları haberimizde...
14 Eylül 2015 20:04
iOS 9da Enerji Tasarrufu Modu
Eğer işletim sisteminiz iOS 9 ise şanslısınız, çünkü artık iPhone kullanıcılarının da batarya kullanım süresini uzatan bir düşük enerji modu mevcut.
 
Bu modda telefonunuz bazı sensörlerini kapatıyor, arka planda çalışmayı sürdüren uygulamaların yenilenmelerini ayarlıyor, ekranı daha hızlı kapatıyor, parlaklığı azaltıyor ve işlemci gibi donanımların en düşük seviyede enerji tüketmesini sağlıyor ki size daha uzun süre normal kullanım süresi sunsun.
 
 
Peki; ama bu düşük enerji modunu nasıl çalıştıracaksınız?
 
iOS 9’unuz, bataryanız %20 seviyesine düştüğüne size düşük enerji moduna geçmek isteyip istemediğinizi soruyor. Eğer geçmezseniz enerjiniz %10 seviyesine indiğinde aynı soruyu tekrarlıyor. Eğer bu iki soruda da tasarruflu moda geçmeyi reddettiyseniz de manuel olarak bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.
 
Telefonunuzun ayarlar menüsünden batarya ayarlarına giderek düşük enerji modunu etkinleştir seçeneğini aktif hale getirerek telefonunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.
 
Telefonunuz bu moddayken batarya simgeniz sarı renge dönüyor ve kontrol etmenize imkan veriyor. Kullanabileceğiniz bir şarj cihazı bulduğunuzda ise yine aynı ayara giderek tasarruf modundan çıkabiliyorsunuz.
webtekno
154398
Bu haberler ilginizi çekebilir