iOS 9.3'de Night Shift'in Özellikleri Değişti

iOS 9.3'ün 5. betasında Nigth Shift özelliklerinin değiştiği farkedildi. Bu yeni beta sürümünde çok büyük bir güncellemeye yer vermedi ancak Night Shift özelliğine bazı eklemeler yapıldı. İşte detaylar...
04 Mart 2016 20:07
iOS 9.3de Night Shiftin Özellikleri Değişti
 
Android işletim sisteminde bulunan "mavi ışık filtresi" isimli uygulamanın iOS işletim sistemi için uyarlanmış hali olan Night Shift, telefonların ve tabletlerin ekranından yayılan mavi ışığı belirli bir seviyeye düşürerek cihaz kullanıcılarının uykusuzluk ve halsizlik yaşamasını önlüyor. Night Shift'in Android'deki mavi ışık filtresinden tek farkı, bu uygulamanın zamana göre mavi ışık seviyesini ayarlayabiliyor olması. Yani Night Shift uygulaması saatin kaç olduğunu biliyor ve saate göre mavi ışığı kısabiliyor. Tabii ki istediğiniz takdirde bu özelliği devre dışı bırakabiliyorsunuz.
 
 
5. betanın yayınlanmasıyla birlikte tahminen son haline kavuşan Night Shift, cihaz "Low Power Mode"da olduğu sırada aktifleştirilemeyecek. Değişen bir diğer Night Shift özelliği de yeni zamanlama seçeneklerinin eklenmiş olması. Artık Command Center'da "Şimdilik Devreye Sok" ve "Yarına Kadar Devreye Sok" seçenekleri yer alacak. Bu seçeneklerin yanı sıra Night Shift'i Command Center üzerinden, önceden ayarlanmış zamana kadar aktif etmek de mümkün.
webtekno
874106
Bu haberler ilginizi çekebilir