iOS 9.3 Beta 2 Yayınlandı

iOS 9.3 Beta sonunda yayınlandı. Yeni versiyonda Night Shift, yeni 3D Touch özellikleri ve Touch ID notları bulunuyor. İşte tüm detayları...
26 Ocak 2016 14:38
iOS 9.3 Beta 2 Yayınlandı
Apple, iOS işletim sisteminin 9.3 Beta versiyonunu ikinci kez yayınladı. Geliştiriciler için yayınlanan işletim sistemi, tüm kullanıcıların kullanımına sunulmadan önce test edilmesi amacıyla belirli aralıklarla geliştiricilerin kullanımına sunuluyor. iOS 9.3 Beta'nın ilk versiyonu yayınlandığı tarihte bazı geliştiriciler bu yeni versiyonun indirilmesinde sorunların olduğunu belirtmişlerdi. Bu sorunların da giderildiğini ve 9.3 Beta'nın 1.1 güncellemesini aldığını belirten Apple yetkilileri, yeni işletim sisteminde Night Shift özelliğine de yer verdiler. 
 
 
Night Shift özelliği, geç vakitlere kadar telefonlarında, bilgisayarlarında veya diğer elektronik cihazlarında vakit geçiren kullanıcıların uyku düzenini bozduğuna inanılan mavi ışık, bu yeni özellik ile en aza indirgenecek ve hatta tamamen devre dışı bırakılabilecek. 
 
 
 
 
iOS 9.3 Beta'nın sahip olduğu bir diğer özellik ise 3D Touch ile uyumlu olan yeni uygulamalar. 3D Touch teknolojisini Eylül ayında tanıtan Apple'ın bu tarihte kullanıma sunduğu özellik, birkaç ayın ardından ilk güncellemesine kavuşarak daha fazla uygulamayla birlikte kullanılabilecek. Böylece 3D Touch'ı daha fazla uygulamada kullanmak isteyen veya uygulamanın daha çok seçeneğe sahip olması gerektiğini düşünen iOS kullanıcıları istediklerini almış olacaklar.
 
Touch ID özelliği de bu işletim sistemi güncellemesinden payına düşeni aldı. Artık Touch ID özelliği notlarda da kullanılabilecek, böylece özel notlarınızı parmak iziniz sayesinde koruma altına almış olabileceksiniz.
 
 
Tüm bu özelliklerin kısa anlatımlarına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:

webtekno
19904
Bu haberler ilginizi çekebilir