iOS 9 Kullanıcılarından Şikayetler Geliyor

Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 9, yayınlanmasından kısa süre sonra birçok kullanıcıdan şikayet almaya başladı. İşte kullanıcıların şikayetleri ve yorumları...
19 Eylül 2015 10:54
iOS 9 Kullanıcılarından Şikayetler Geliyor
Apple’ın, geçtiğimiz günderde tüm dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde de kullanıma açtığı yeni mobil işletim sistemi iOS 9, yayınlanmasının üzerinden geçen kısa süre içerisinde, hem iPad hem de iPhone kullanıcıları tarafından eleştiriler almaya başladı.
 
iPhone ve iPad kullanıcılarının iOS 9 ile ilgili eleştirileri ise, rastladıkları birçok hata ve performans kayıpları olarak öne çıkmış durumda.
 
Performans kayıplarının önüne geçmek adına, daha önceki modellerin teknik yeterlilikleri doğrultusunda, son çıkan iOS sürümünün belirli özelliklerinden kırpmalar yapmayı tercih eden Apple, böylelikle birçok yeni iOS özelliğini önceki iPhone ve iPad modellerine sunarken, olası bir performans kaybının önüne geçmiş oluyordu.
 
 
 
 
Ancak görünen o ki iOS 9, hem iPad hem de iPhone tarafında, çeşitli performans ve kullanım sorunlarını da beraberinde getirmiş.
 
 
Kullanıcıların iOS 9 Yorumları
 
Reddit ve Apple kullanıcı forumlarında, iPhone ve iPad kullanıcıları, yoğun olarak iOS 9 kurumundan sonra cihazlarının performans kaybettiğini ve birçok farklı hata ile karşılaştıklarını aktarmaya başladı.
 
15-09/19/news_1-ios-9-sorunlu-mu-ios-9-yorumlari-sdn-2015.jpg
 
Özellikle iPhone 5s ve iPhone 6 kullanıcılarının yoğun olarak şikayet ettiği performans kayıplarını, gecikmeler, program çökmeleri ve anlamsız hatalar izliyor. Aynı sorunların iPad tarafından da kullanıcılardan şikayet alması üzerine verilen yeniden iOS 9 kurulumu veya cihazların yeniden başlatılması tavsiyeleri ise, ne yazık ki sözü edilen bu sorunların önüne geçemiyor.
 
 
 
 
Kullanıcılar tarafından dile getirilen bu sorunlar ile ilgili ise Apple, henüz doğrudan bir açıklama yapmış değil. Ancak tahminler, önümüzdeki kısa zaman içerisinde performans iyileştirmeleri ve kararlılık arttırması içeren bir iOS 9.1 veya iOS 9.0.1 güncellemesinin yayınlanabileceği yönünde...
shiftdelete
538214
Bu haberler ilginizi çekebilir