iOS 9 Kullanıcılarından Şikayetler Geliyor

Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 9, yayınlanmasından kısa süre sonra birçok kullanıcıdan şikayet almaya başladı. İşte kullanıcıların şikayetleri ve yorumları...
19 Eylül 2015 10:54
iOS 9 Kullanıcılarından Şikayetler Geliyor
Apple’ın, geçtiğimiz günderde tüm dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde de kullanıma açtığı yeni mobil işletim sistemi iOS 9, yayınlanmasının üzerinden geçen kısa süre içerisinde, hem iPad hem de iPhone kullanıcıları tarafından eleştiriler almaya başladı.
 
iPhone ve iPad kullanıcılarının iOS 9 ile ilgili eleştirileri ise, rastladıkları birçok hata ve performans kayıpları olarak öne çıkmış durumda.
 
Performans kayıplarının önüne geçmek adına, daha önceki modellerin teknik yeterlilikleri doğrultusunda, son çıkan iOS sürümünün belirli özelliklerinden kırpmalar yapmayı tercih eden Apple, böylelikle birçok yeni iOS özelliğini önceki iPhone ve iPad modellerine sunarken, olası bir performans kaybının önüne geçmiş oluyordu.
 
 
 
 
Ancak görünen o ki iOS 9, hem iPad hem de iPhone tarafında, çeşitli performans ve kullanım sorunlarını da beraberinde getirmiş.
 
 
Kullanıcıların iOS 9 Yorumları
 
Reddit ve Apple kullanıcı forumlarında, iPhone ve iPad kullanıcıları, yoğun olarak iOS 9 kurumundan sonra cihazlarının performans kaybettiğini ve birçok farklı hata ile karşılaştıklarını aktarmaya başladı.
 
15-09/19/news_1-ios-9-sorunlu-mu-ios-9-yorumlari-sdn-2015.jpg
 
Özellikle iPhone 5s ve iPhone 6 kullanıcılarının yoğun olarak şikayet ettiği performans kayıplarını, gecikmeler, program çökmeleri ve anlamsız hatalar izliyor. Aynı sorunların iPad tarafından da kullanıcılardan şikayet alması üzerine verilen yeniden iOS 9 kurulumu veya cihazların yeniden başlatılması tavsiyeleri ise, ne yazık ki sözü edilen bu sorunların önüne geçemiyor.
 
 
 
 
Kullanıcılar tarafından dile getirilen bu sorunlar ile ilgili ise Apple, henüz doğrudan bir açıklama yapmış değil. Ancak tahminler, önümüzdeki kısa zaman içerisinde performans iyileştirmeleri ve kararlılık arttırması içeren bir iOS 9.1 veya iOS 9.0.1 güncellemesinin yayınlanabileceği yönünde...
shiftdelete
224610
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama