iOS 9 Küçük Klavye Değişimi

iOS 9'a geçiş yapanlar klavye konusunda mutsuz olanlar ortaya çıktı. Göz alışkanlığından dolayı oluşan bu rahatsızlıktan kurtulmanız için gerekli tüm adımlar haberimizde. İşte iOS 9 için klavye değişikliği...
17 Eylül 2015 15:51
iOS 9 Küçük Klavye Değişimi
Bildiğiniz gibi normalde Apple klavyesinde tuşlar tıpkı gerçek klavyede olduğu gibi hep büyük harf olarak kalır. iOS 9 ile beraber ilk büyük harfi yazdığınızdan sonra küçük harfler olarak değişen klavye düzeni birçok kesimi rahatsız etmiş. 
 
 
Yukarıda görebileceğiniz gibi artık Apple klavyesi sürekli büyük harf olmak yerine ilk harften sonra küçük harf düzenine geçiyor. Bunu istemeyenler ise değiştirebilecek. Yani bu değişiklik size farklı gelip canınızı sıkıyorsa hemen halledelim;
 
 
 
İlk yapmanız gereken Ayarlar bölümünden Genel sekmesine geçiş yapmak. Ardından Erişilebilirlik yazan yere tıklayarak yeni sayfaya geçiyoruz.
 
 
Buradan da Klavye bölümüne geçerek "Tuşları Küçük Harf Göster" işaretini kapattığımızda artık klavyedeki küçük harfli tuş takımından kurtulmuş olacaksınız. Eski haliyle kullanmaya devam edebilirsiniz.
webtekno
11883
Bu haberler ilginizi çekebilir