iOS 9 Güncelleme Oranı Belli Oldu

Kaç kişi iOS 9'a geçti? Apple’ın 16 Eylül tarihinden itibaren kullanıma sunduğu iOS 9’la ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. iOS 9 güncelleme oranı ve detayları haberimizde...
18 Eylül 2015 17:23
iOS 9 Güncelleme Oranı Belli Oldu
iOS 9’la birlikte 87 yenilik, şirketin son güncellemesinin ne kadar kullanıcı odaklı olduğunu bir kez daha görmemizi sağladı. Fakat iOS 9’un yayınlandığı tarihten itibaren yaşanan yoğunluk, indirmeyle ilgili sorunların çıkmasına sebep oldu ve iOS 8’e oranla daha düşük seviyelerde kaldı.
 
Mixpanel’in yayınladığı grafikte, iOS 9’un yayına açıldığı andan itibaren ilk 24 saat içerisinde iOS kullanıcılarının %12’si iOS 9’a geçiş yaptı. Aynı oran, geçtiğimiz yıl iOS 8’de %16 civarındaydı. 
 
 
Fakat grafikten de görüleceği üzere her geçen gün iOS 9 kullanıcı oranı artıyor. Eğer grafikteki gibi devam ederse muhtemelen birkaç hafta içerisinde iOS 9 kullanıcı oranı, iOS 8’den fazla olacaktır. 
webtekno
233671
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama