iOS 8'le Birlikte Whatsapp'a Yeni Özellik

Mesajlaşma platformlarında ki büyük rekabette geride kalmak istemeyen Whatsapp, kullanıcılarına iOS 8 ile birlikte yepyeni bir özellik sunacak.
15 Eylül 2014 21:35
iOS 8le Birlikte Whatsappa Yeni Özellik
2014 yılı, mesajlaşma platformlarının yoğun rekabetine sahne oldu. WhatsApp, Skype, Viber, Line ve WeChat gibi platformlar arasındaki liderlik savaşında, Asya ülkelerinde WeChat’in şimdilik önde gittiği gözlenmekte.
 
 
Ülkemizin de dahil olduğu Batı ve Ortadoğu ülkelerinde ise WhatsApp’ın açık bir galibiyeti sözkonusu. Yüz milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp, yazılı ve sesli mesajlaşmada lider konumda olsa da, mobil tüketicisinin gittikçe artan sesli görüşme taleplerini karşılayaaması yüzünden yoğun eleştirilere maruz kalıyor.
 
WhatsApp’ın iOS 8′e özel versiyonundan sızdırılan görselin akabinde, şirketin Viber, Line ve Skype gibi platformlarla daha da çetin bir rekabete hazırlandığı ortaya çıkıyor. iOS 8′in yayına gireceği 17 Eylül’den itibaren, WhatsApp kullanıcıları da rakip uygulamalarda çoktandır bulunan sesli görüşme özelliğine kavuşacaklar.
 
Viber’ın Android ve iOS kullanıcılarına görüntülü arama özelliğini sunmasının ardından, WhatsApp’ın da sesli görüşme desteği getirmesi bizleri çok da şaşırtmadı doğrusu.
technolabs
Etiketler : facebook , iOS 8 , sosyal medya , Whatsapp
704692
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
 • Kırmızı iPhonenun Türkiye Fiyatı!Kırmızı iPhone'nun Türkiye Fiyatı!
  Apple, kırmızı renkteki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus' tanıttı. Kırmızı iPhone 7'nin fiyatı cep yakıyor. İşte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye…
 • IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'i tanıtmasına çok uzun bir süre olmasına rağmen iPhone 8 ile ilgili kosnept çalışmaları hız kesmeden paylaşılmaya…
 • Galaxy S8 ve S8 Plusın Fiyatı Paylaşıldı!Galaxy S8 ve S8 Plus'ın Fiyatı Paylaşıldı!
  Samsung'un Çarşamba günü resmi olarak tanıtımını yapacağı yeni amiral gemisi Galaxy S8'in yeni fiyatı paylaşıldı. İşte ayrıntılar...
 • Whatsappa Yeni Özellikler Geldi!Whatsapp'a Yeni Özellikler Geldi!
  WhatsApp'a 4 yeni özellik geldi. Bir süredir gündemde olan olan özellikler artık Türkiye'de de kullanıcılar tarafından güncellenebilir durumda. İşte o…
 • Kırmızı iPhone 7 Plus Kutusundan Çıkıyor!Kırmızı iPhone 7 Plus Kutusundan Çıkıyor!
  Ünlü YouTuber Marques Brownlee, kırmızı iPhone 7 Plus'ın kutu açılış videosunu paylaştı. Böylelikle ilk kez iPhone 7 Plus canlı olarak görüntülenmiş…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama