iOS 8'le Birlikte Whatsapp'a Yeni Özellik

Mesajlaşma platformlarında ki büyük rekabette geride kalmak istemeyen Whatsapp, kullanıcılarına iOS 8 ile birlikte yepyeni bir özellik sunacak.
15 Eylül 2014 21:35
iOS 8le Birlikte Whatsappa Yeni Özellik
2014 yılı, mesajlaşma platformlarının yoğun rekabetine sahne oldu. WhatsApp, Skype, Viber, Line ve WeChat gibi platformlar arasındaki liderlik savaşında, Asya ülkelerinde WeChat’in şimdilik önde gittiği gözlenmekte.
 
 
Ülkemizin de dahil olduğu Batı ve Ortadoğu ülkelerinde ise WhatsApp’ın açık bir galibiyeti sözkonusu. Yüz milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp, yazılı ve sesli mesajlaşmada lider konumda olsa da, mobil tüketicisinin gittikçe artan sesli görüşme taleplerini karşılayaaması yüzünden yoğun eleştirilere maruz kalıyor.
 
WhatsApp’ın iOS 8′e özel versiyonundan sızdırılan görselin akabinde, şirketin Viber, Line ve Skype gibi platformlarla daha da çetin bir rekabete hazırlandığı ortaya çıkıyor. iOS 8′in yayına gireceği 17 Eylül’den itibaren, WhatsApp kullanıcıları da rakip uygulamalarda çoktandır bulunan sesli görüşme özelliğine kavuşacaklar.
 
Viber’ın Android ve iOS kullanıcılarına görüntülü arama özelliğini sunmasının ardından, WhatsApp’ın da sesli görüşme desteği getirmesi bizleri çok da şaşırtmadı doğrusu.
technolabs
Etiketler : facebook , iOS 8 , sosyal medya , Whatsapp
960190
Bu haberler ilginizi çekebilir