iOS 8'le Birlikte Whatsapp'a Yeni Özellik

Mesajlaşma platformlarında ki büyük rekabette geride kalmak istemeyen Whatsapp, kullanıcılarına iOS 8 ile birlikte yepyeni bir özellik sunacak.
15 Eylül 2014 21:35
iOS 8le Birlikte Whatsappa Yeni Özellik
2014 yılı, mesajlaşma platformlarının yoğun rekabetine sahne oldu. WhatsApp, Skype, Viber, Line ve WeChat gibi platformlar arasındaki liderlik savaşında, Asya ülkelerinde WeChat’in şimdilik önde gittiği gözlenmekte.
 
 
Ülkemizin de dahil olduğu Batı ve Ortadoğu ülkelerinde ise WhatsApp’ın açık bir galibiyeti sözkonusu. Yüz milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp, yazılı ve sesli mesajlaşmada lider konumda olsa da, mobil tüketicisinin gittikçe artan sesli görüşme taleplerini karşılayaaması yüzünden yoğun eleştirilere maruz kalıyor.
 
WhatsApp’ın iOS 8′e özel versiyonundan sızdırılan görselin akabinde, şirketin Viber, Line ve Skype gibi platformlarla daha da çetin bir rekabete hazırlandığı ortaya çıkıyor. iOS 8′in yayına gireceği 17 Eylül’den itibaren, WhatsApp kullanıcıları da rakip uygulamalarda çoktandır bulunan sesli görüşme özelliğine kavuşacaklar.
 
Viber’ın Android ve iOS kullanıcılarına görüntülü arama özelliğini sunmasının ardından, WhatsApp’ın da sesli görüşme desteği getirmesi bizleri çok da şaşırtmadı doğrusu.
technolabs
Etiketler : facebook , iOS 8 , sosyal medya , Whatsapp
191159
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama