iOS 8'le Birlikte Whatsapp'a Yeni Özellik

Mesajlaşma platformlarında ki büyük rekabette geride kalmak istemeyen Whatsapp, kullanıcılarına iOS 8 ile birlikte yepyeni bir özellik sunacak.
15 Eylül 2014 21:35
iOS 8le Birlikte Whatsappa Yeni Özellik
2014 yılı, mesajlaşma platformlarının yoğun rekabetine sahne oldu. WhatsApp, Skype, Viber, Line ve WeChat gibi platformlar arasındaki liderlik savaşında, Asya ülkelerinde WeChat’in şimdilik önde gittiği gözlenmekte.
 
 
Ülkemizin de dahil olduğu Batı ve Ortadoğu ülkelerinde ise WhatsApp’ın açık bir galibiyeti sözkonusu. Yüz milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp, yazılı ve sesli mesajlaşmada lider konumda olsa da, mobil tüketicisinin gittikçe artan sesli görüşme taleplerini karşılayaaması yüzünden yoğun eleştirilere maruz kalıyor.
 
WhatsApp’ın iOS 8′e özel versiyonundan sızdırılan görselin akabinde, şirketin Viber, Line ve Skype gibi platformlarla daha da çetin bir rekabete hazırlandığı ortaya çıkıyor. iOS 8′in yayına gireceği 17 Eylül’den itibaren, WhatsApp kullanıcıları da rakip uygulamalarda çoktandır bulunan sesli görüşme özelliğine kavuşacaklar.
 
Viber’ın Android ve iOS kullanıcılarına görüntülü arama özelliğini sunmasının ardından, WhatsApp’ın da sesli görüşme desteği getirmesi bizleri çok da şaşırtmadı doğrusu.
technolabs
Etiketler : facebook , iOS 8 , sosyal medya , Whatsapp
856137
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama