iOS 8'in En Gizli 10 Özelliği

Apple genellikle yeni bir ios sürümünü bir basın toplantısı eşliğinde tanıtır ve tüm yenilikleri anlatırlardı. Ancak bu öyle olmadı. İşte iOS 8’in en gizli 10 özelliği …
18 Eylül 2014 18:41
iOS 8in En Gizli 10 Özelliği

Zengin İçerik, Videolar ve GIF’ler

Notlar uygulaması şimdi daha stilize olmuş diyebiliriz. Artık zengin metinleri ve videoları desteklemekte. Animasyonlu GIF’leri de artık yapıştırmak mümkün.

 

Kredi Kartları

Eğer bir sipariş verirken kredi kartınızın üzerindenki sayıları tekrar yazmakla uğraşmak istemiyorsanız, kredi kartınızın fotoğrafını çekin ve iOS numarayı yukarı çekecektir. Safari üzerinden bir kredi kartı sorgusu yapıldığı zaman yine kartınızın fotoğrafını çekme seçeneği belirecektir.

 

 

Hey Siri

Artık telefonunuz şarjfayken elinizle komut vermeden de Siri’yi etkinleştirebileceksiniz. Bunun için Hey Siri demeniz yeterli. Tabi önce bunu aktifleştirmek gerekiyor.

Ayarlar > Genel > Siri > Allow Hey Siri

Bunun en çok da arabada Siri kullananlar için iyi geleceğini söyleyebiliriz.

 

 

Gizli Resimler

Başkalarının sizin özel fotoğraflarını görmesini istemiyor musunuz? O zaman gizleyin! Gizlemek istediğiniz fotoğraf üzerinde basılı tutun ve gizleme seçeneği hemen belirsin. Albümlerde görünecektir ancak, Koleksiyonlar ve Yıllar bölümünde görünmeyecektir.

 

 

Bildirim Merkezi Etkileşimi

Şimdi Bildirim Merkezi’nde bildirimlerle etkileşim kurulabiliyor. Bunu yapmak için sola kaydırmanız yeterli. Her uygulama biraz farklı çalışıyor, ancak genellikle, erteleme cevap ya da yok say seçenekleri bulunmakta.

 

 

Kişiselleştirilmiş Paylaşım Sayfaları

Şimdi özelleştirmek istediğiniz sayfaları iOS ile organize edebilirsiniz. Desteklenen herhangi bir uygulamanın (Safari gibi) simgesine dokunun ve “daha fazla” seçeneği üzerinden özelleştirin.

 

 

Gri Tonlama Modu

Eğer renkli bir görünüm sevmiyorsanız, iOS 8 ile bunu değiştirebilirsiniz. Bunun için;

Ayarlar > Genel > Erişilebilrlik > Gri Tonlama

 

 

Boş  Ev Ekranı Oluşturun

Minimal bir ekran ister misiniz? iOS 8 ile ilk ekrandan tüm uygulamaları taşıyabilirsiniz. Uygulamların hepsini bir sonraki sayfaya taşıyın boş bir ekranınız olsun. Bunu tamamen boş bırakabilir ve ya alt menü kısmına birkaç uygulama bırakabilirsiniz.

 

 

Önemli Mailler İçin E-Posta Bildirimlerinizi Özelleştirin

Önemli bir e-posta yazışmanız var veya bekliyorsunuz. Uyarıyı özellştirmek istiyorsunuz ancak bütün mail’lerin sesi değişsin de istemiyorsanız, önemli olan e-postanızı sola kaydırıp “diğer” seçeneği üzerinden “beni haberdar et” ile özelleştirebilirsiniz.

 

 

Pil Kullanım İstatistikleri

iPhone’unuzun pil ömrün hangi uygulama ne kadar tüketiyor bilmek ister misiniz? Nihayet bunları artık görebileceğiz. Bunun için;

Ayarlar > Genel > Kullanım > Pil Kullanımı ‘üzerinden takip edebilirsiniz. 

 

incehesap.com

Etiketler : Apple , iOS 8 , iphone
862033
Bu haberler ilginizi çekebilir