iOS 8 ekranı ikiye bölecek!

Apple'ın bir sonraki büyük iOS güncellemesi, en çok ihtiyaç duyulan bu özelliği sunabilir.
15 Mayıs 2014 17:25
iOS 8 ekranı ikiye bölecek!
iPad'lerin ekranı ikiye bölmesinin önünde donanımsal herhangi bir engel yok; zira bu işlevi jailbreak ile kazanabiliyorlar. Yeni bir iddiaya göre ise Apple, iOS 8'de ekranı ikiye bölmeye izin vererek çoklu görev işlevlerini geliştirecek.
 
9to5Mac'in "konuyla yakın kaynaklarına" göre Apple, bir sonraki büyük iOS güncellemesiyle iPad'in ekranında iki uygulamayı aynı anda kullanmaya izin verecek.
 
iPad, tabletlerde liderliğini sürdürse de bu konuda Microsoft Surface gibi rakip tabletlerden öğrenecekleri var. Microsoft, şimdiye kadar hep tabletinin çoklu görev yeteneklerini savunmuş, reklamlarında iPad'in iki uygulamayı yan yana çalıştıramamasını eleştirmişti.
 
Apple'ın Microsoft'tan da öteye giderek uygulamalar arasında bilgi paylaşımına, örneğin resimleri birinden diğerine sürükleyebilmeye izin vereceği iddia ediliyor. Bu yeni özellikler gelirse, iOS geliştiricilerinin uygulamalarını gözden geçirmeleri gerekecek.
 
İddiaya göre ekranı ikiye bölme işlevi, sadece yatay modda kullanılacak. iPad mini gibi küçük iPad'ler, yeni işlevden faydalanamayabilir.
hurriyet
Etiketler : Apple , iOS 8 , iPad , iPad Mini , Microsoft , Surface , tablet
481247
Bu haberler ilginizi çekebilir