iOS 7.1 Yayında

Birçok iOS kullanıcısının merakla beklediği bir çok güncelleme ve en önemlisi CarPlay özelliğini ekleyen güncelleme yayınlandı.
11 Mart 2014 09:57
iOS 7.1 Yayında

Apple 18 Eylül'de yayınladığı iOS 7 güncellemesinin ardından birçok ara güncelleme yayınladı. iOS 7'nin çıkmasının ardından bir hayli süre geçti ve Apple bu süre içinde iOS 7.1 güncellemesi üzerinde çalıştı. Bu güncellemeye hazırlık olarak birçok beta güncelleme yayınlayan Apple, bugün itibarıyla nihayet iOS 7'den sonraki ilk kapsamlı güncelleme olan iOS 7.1'i yayınladı.

 

Aslına bakarsanız birçok kaynak bu güncellemenin 15 Mart tarihinde yayınlanmasını bekliyordu ancak güncelleme beklenenden biraz daha erken geldi. Birçok iyileştirme içeren iOS 7.1 güncellemesi 214 MB boyutunda. Bu 214 MB'lık kapsamlı güncellemeyi cihazınıza kurmadan önce bir Wi-Fi ağına bağlanmanızda fayda var.

 

iOS 7.1 güncellemesinin ilk dikkat çeken özelliği merakla beklenen CarPlay desteğiyle birlikte gelmesi. Bunun yanında işletim sisteminin arayüzünde de bazı değişiklikler bulunuyor. Bu güncellemeyi yükleyebilmeniz için Iphone 4 ya da daha yeni bir Iphone'a, iPad 2 ya da daha daha yeni bir iPad'e ve 5. jenerasyon iPod'a sahip olmanız gerekiyor.

haberler
Etiketler : Apple , iOS , ios 7.1
740074
Bu haberler ilginizi çekebilir