iOS 7.1 özellikleri neler

Apple bir süredir beta sürümlerini test ettiği iOS 7.1′i dün akşam itibarıyla kullanıcılarına sundu. Peki iOS 7.1 nasıl özellikler ekleyecek, hangi hataları giderecek?
11 Mart 2014 10:03
iOS 7.1 özellikleri neler

Apple iOS 7.1′i dün akşam itibarıyla kullanıcılarına sundu. Yeni güncellemede geliştirilen ve yeni özellikler kazanan Siri, CarPlay ve Touch ID üzerinde yapılan değişiklikler dikkat çekiyor.


iOS 7.1′in kullanıcıları en çok sevindirecek yanının gözle görülür performans artışı sağlaması olduğunu söyleyebiliriz. Zira birçok kullanıcı iOS 7′nin iPhone ve iPad’lerin performans sorunlarına yol açtığından şikayetçiydi. Yeni güncellemeyle birlikte iPhone 4 sahipleri de cihazlarından yüksek performans alabilecek.
CarPlay de kullanıcı karşısına çıktı


Yeni güncelleme ayrıca geçtiğimiz hafta duyurulan CarPlay’i de ilk kez kullanıcı karşısına çıkarıyor. Otomobiller için tasarlanan iOS deneyimi telefon, müzik, harita ve mesajlar uygulamalarını ve üçüncü parti ses uygulamalarını destekleyebiliyor.


Apple’ın kişisel asistan servisi ise her yeni güncellemede olduğu gibi bir adım daha geliştirilmiş durumda. Yeni güncellemede Siri’nin konuşmanızın bittiğini otomatik olarak algılamasına alternatif olarak konuşurken Ana Ekran düğmesini basılı tutup işiniz bittiğinde düğmeyi bırakarak Siri’nin ne zaman dinleyeceğini elle denetleyebiliyorsunuz. Ayrıca iOS 7.1 ile birlikte Siri’nin dil desteği Çince (Mandarin), İngiliz İngilizcesi, Avustralya İngilizcesi ve Japonca için yeni, kulağa daha doğal gelen erkek ve kadın sesleriyle zenginleşmiş durumda.


iTunes Radio ile yeni güncellemeyle birlikte” Öne Çıkan İstasyonlar”ın üst tarafındaki arama alanı ile favori sanatçınızı veya parçanızı taban alan istasyonları kolayca yaratma, “Şu An Çalınan” ekranında düğmeye bir dokunuşla albümler satın alma ve iPhone’unuzda, iPad’inizde veya iPod touch’ınızda reklamsız iTunes Radio’nun keyfini çıkarmak için iTunes Match’e abone olma özellikleri kazandırılmış.


Güncellemedeki diğer değişikliklerin listesi ise şöyle:


Kalın font seçeneği artık klavye, hesap makinesi ve birçok simge şeklini içerir
Hareketi Azalt seçeneğine artık Hava Durumu, Mesajlar ve çoklu görev kullanıcı arayüzü canlandırmaları da dahil edilmiştir
Yeni, düğme şekillerini görüntüleme, uygulama renklerini karartma ve beyaz noktayı azaltma seçenekleri
iPhone 5s üzerinde HDR’yi otomatik olarak etkinleştirmek için yeni Kamera ayarı
Daha fazla ülkede iCloud Anahtar Zinciri desteği
FaceTime aramasını başka bir aygıtta cevapladığınızda arama bildirimleri otomatik olarak silinir
Ana Ekran’ın ara sıra çökmesine neden olan bir hatayı düzeltir
Touch ID parmak izi tanımayı iyileştirir
iPhone 4 için performansı artırır
10.000′den büyük sayılar için Mail’in okunmamışlar etiketi görüntüsünü düzeltir
Kullanıcı arayüzü geliştirmelerine devam edilmişti
iOS 7.1 hem Wi-Fi hem de iTunes üzerinden cihazınıza kurabilmeniz mümkün. Bunun önce yedekleme yapmalı, ardından ise son sürüm iTunes üzerinden ya da cihazınızın Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden güncelleme işlemini gerçekleştirmelisiniz.

gercekgundem
Etiketler : Apple , iOS , ios 7.1 , ios güncelleme , iphone
239955
Bu haberler ilginizi çekebilir