iOS 7, Android KitKat’i adeta yerle bir etti!

iOS ve Android KitKat arasındaki en önemli rekabet noktası, kuşkusuz işletim sistemlerinden geçiyor. Yapılan bazı araştırmalara göre şu sıralar iOS 7, Android KitKat'tan biraz daha önde gibi..
26 Mart 2014 11:25
iOS 7, Android KitKati adeta yerle bir etti!

iOS’un sahibi Apple ile Android’in hakimi Google, işletim sistemi pazarındaki paylarını arttırmak için büyük bir mücadele içerisindeler. Ancak bugün basına yansıyan bir veri, Apple’ın en azından yeniye entegrasyon konusunda Google’a fark attığını hatta tur bindirdiğini gösteriyor.

 

 

Yukarıdaki görselden de inceleyebileceğiniz gibi, şu an iPhone, iPad ve iPod’dan oluşan tüm iOS kullanıcılarının toplam %85′i iOS’un en yeni işletim sistemi olan iOS 7′yi kullanıyor. Tabii bu iOS 7.01, 7.06 ve 7.1 sürümlerinin tamamını kapsıyor.

 

 

 

Android içinse durum çok vahim. Şu an piyasadaki Android tabanlı telefonların sadece %2.5′u Android’in en yeni sürümü olan 4.4 KitKat’i kullanıyor. Bunda tabii ki Android’in çok çeşitli telefonlarda kullanılması, en düşük segmentten en yükseğine kadar birçok modele hitap etmesi gibi sebeplerde mevcut. Ancak yine de aradaki uçurum, iOS’un yeni sürümünün daha iyi adapte edildiği gerçeğini gözler önüne sermeye yeter.

technolabs
Etiketler : Android KitKat , iOS 7
157082
Bu haberler ilginizi çekebilir