iOS 11'i Yükledikten Sonra Geri Dönmek Mümkün Mü?

Apple'ın merakla beklenen yeni nesil sürümü iOS 11 bir çok yeniliği beraberinde getirerek geçtiğimiz günlerde yayınladı. Ancak iOS 11'den geri dönmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.
21 Eylül 2017 15:50
iOS 11i Yükledikten Sonra Geri Dönmek Mümkün Mü?
Apple, merakla beklenen iOS 11 güncellemesini yayınladı. WWDC17'deki tanıtımdan sonra başlayan uzun test sürecinin ardından yayınlanan iOS 11 güncellemesi ile iPhone kullanıcılarının yıllardır bekledikleri hücresel veriyi kapatma kısayolu da dahil birçok önemli özellik iPhone ve iPad kullanıcılarına sunuluyor.  
 
iOS 11'i denedikten sonra olumsuzluk yaşayarak önceki sürümlere dönmek isteyen kullanıcılar için geri dönüş rehberi hazırladık.
 
iOS 11’i yüklemeden önce yedek almamışsanız aşağıdaki işlemlerden sonra verilerinizin tamamen silineceğini unutmayın. Eğer iOS 10’lu versiyonlarda yedek aldıysanız işlemlerin sonunda yedeğinizi yükleyebilirsiniz.
 
iOS 11’den iOS 10.3.3'e dönüş rehberi
 
1. Bilgisayarınızda iTunes'un en son sürümünün kurulu olduğundan emin olun.
 
2. ipsw.me sitesinden cihazınıza uygun iOS 10.3.3 dosyasını indirin.
 
3. iOS cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak cihazınızı “Kurtarma Modu'na” geçirin.
 
iPhone 7 / iPhone 7 Plus için: iTunes logosunu ekranda görünceye kadar Güç tuşuna ve ses kısma ( ses seviyesini düşürme tuşu) tuşuna basılı tutun
 
Diğer iOS cihazlar için : iTunes logosunu görene kadar Güç tuşuna ve Ana Ekran tuşuna basılı tutun.
 
 
4. Cihazınızın artık Kurtarma Modunda olduğunu belirten bir iTunes uyarısı görmelisiniz. Bilgisayarın shift tuşuna basılı tutun ve iTunes’daki Geri Yükle  (Güncelle butonuna basarsanız veri kaybı olmadan geçiş yapabilirsiniz. Fakat iOS 10.3.3'te sorunlar yaşanabilir ) butonuna tıklayın. Açılan pencereden indirdiğiniz iOS 10.3.3 IPSW dosyasını seçin ve Geri Yükle'ye tıklayın.
 
5.  İşlem tamamlandıktan sonra cihazınızı yeni bir cihaz olarak ayarlayabilir, iCloud’dan ya da iTunes’dan yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz.
shiftdelete
19551
Bu haberler ilginizi çekebilir