iOS 11'e Yeni Güvenlik Önlemi!

Apple, iOS 11'e yeni güvenlik önlemi sunuyor. Touch ID'ye gelecek bu yeni güvenlik önleminin ayrıntıları haberimizde...
18 Ağustos 2017 12:31
iOS 11e Yeni Güvenlik Önlemi!
Eylül ayı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan iOS 11 mobil işletim sistemi iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından heyecanla bekleniyor. Son olarak, iOS 11 beta sürümünde, kolayca Touch ID özelliğinin etkisiz hale getirilebileceği bir güvenlik özelliğine yer verildiği fark edildi.
 
iOS 11 ile Touch ID otomatik olarak etkisizleştirilebilecek
 
iOS cihazınızı güvenlik altına almak ve hiç kimsenin rızanız olmadan parmak izinizi kullanarak iPhone kilidini açmamasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen özellik sayesinde Touch ID kullanılamaz hale getirilebiliyor.
 
 
 
 
Bu yeni özelliği aktif hale getirmek içinse kilit düğmesine art arda 5 kez basmak yeterli oluyor. Bunu yaptığınızda iPhone acil durum moduna geçiyor ve SOS düğmesine sahip ikinci bir ekrana geçiş yapılıyor. Hatta eğer önceden ayarlanmışsa acil durum için seçtiğiniz kişilere anında konum bilginiz gönderiliyor. Cihazı tekrar normal hale döndürmek içinse kimliğinizi şifrenizle doğrulamanız gerekiyor.
 
Kullanıcı gizliliği konusuna büyük önem verdiğini sıklıkla dile getiren Apple, bu yeni güvenlik aracıyla bunu bir kez daha kanıtlamış oldu diyebiliriz. Touch ID’nin kolaylıkla etkisiz hale getirilebilmesinin güvenlik güçlerinin tepkisine sebep olacağı düşünülüyor.
 
shiftdelete
796715
Bu haberler ilginizi çekebilir