iOS 11'de Batarya Problemi Çözüldü Mü?

iOS 11 yayınlandıktan sonra kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulardan biri de batarya problemiydi. Görünen o ki iOS 11'de batarya problemi çözülüyor!
29 Eylül 2017 10:38
iOS 11de Batarya Problemi Çözüldü Mü?
iPhone ve iPad kullanıcıları için sayısız yenilikle gelmiş olsa da iOS 11 batarya sorunu nedeniyle kullanıcıların tepkisini çekti. Yeni iOS sürümünün yayınlanmasının üzerinden tam 1 hafta sonra yayınlanan iOS 11.0.1 güncelleştirmesi kullanıcılar yeniden umutlandı.
 
Fakat bu iOS 11.0.1 sürümünde de batarya performansında gözle görülür bir iyileşme olmamasından dolayı kullanıcılar Apple‘a adeta ateş püskürdü. Gelen tepkiler üzerine geçtiğimiz gün yayınlanan iOS 11.1 Beta 1 ile birlikte batarya konusuna odaklanan Apple, ciddi bir ilerleme kaydetmiş gibi gözüküyor.
 
iOS 11 batarya sorunu tarihe karışacak!
 
iDeviceHelp isimli YouTube kanalında yapılan teste baktığımızda iOS 11.1 Beta 1, iOS 11.0.1 sürümüne göre batarya performansı konusunda 1 saate yakın daha fazla bir kullanım süresi vermesiyle kullanıcıları memnun edecek gibi gözüküyor.
 
 

 
Videoda da açık bir şekilde görüldüğü üzere net bir şekilde ciddi anlamda gelişmiş batarya ömrü sunan iOS 11.1 henüz ilk beta sürümünde olmasına rağmen batarya performansıyla Apple kullanıcılarından tam puan aldı. Umarız batarya performansı final sürümde de en az bu kadar iyi olur.
shiftdelete
26257
Bu haberler ilginizi çekebilir