iOS 10.2.1 Güncellemesi Batarya Sorununa Çözüm Getirdi Mi?

Uzun bir test sürecinin ardından yayınlanan iOS 10.2.1, bazı hataların düzeltildiği güncellemeydi. Peki 10.2.1 güncellemesi batarya sorununu çözdü mü?
26 Ocak 2017 13:54
iOS 10.2.1 Güncellemesi Batarya Sorununa Çözüm Getirdi Mi?
Ekim ayında iOS 10,1'in yayınlanmasının ardından iOS kullanıcıları genel bir batarya problemi yaşamaya başladı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hariç, kullanıcılar pil seviyesi %30'a ulaştığında cihazlarının kapanmasından şikayet etmeye başladılar.Garip olan, bazı durumlarda cihaz  kapanmadan önce pil yüzdesinin %30'dan %1'e düşmesi.
 
Her iki durumda da telefon şarja takıldığında pil yüzdesi %30'dan başlayarak artmaya devam ediyor. Bu sorun iOS 10.2'de daha fazla kullanıcıyı etkilemeye başladı. Şu anda Apple Destek Toplulukları Forumunda sorunla alakalı açılan konu 125 sayfayı geçmiş durumda. Peki Apple'ın 1.5 ay bOyunca test ettiği iOS 10.2.1 bu soruna çare oldu mu ? 
 
iOS 10.2.1'de sorun devam ediyor
 
Apple, iOS 10.2.1 güncellemesiyle "hata düzeltmeleri" vaat etmişti. Ancak iPhone'da yaşanan pil seviyesinin %30'a  düşmesi ile telefonun kapanması sorunu çözülemedi.Birçok kullanıcı hala problem yaşıyor. Forbes'ten Gordon Kelly, konu ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı.
 
 
Kelly'e göre Apple, iOS 10.2.1'in testleri sırasında yayınladığı beta versiyonlarında bu güncellemenin ne içerdiği, hangi hataları düzelttiği konusunda bilgi vermedi. Ona göre  iOS 10.2.1'de %30'da kapanma sorununu çözmek için hiç bir çaba sarfedilmedi. Kelly, Apple'ın bu sorunu görmezden geldiğini düşünüyor.
 
 
Çin Tüketici Derneği de Apple'ı kablosuz iletişim için temel tüketici ihtiyaçlarını karşılamamakla suçluyor. Apple, sorunu kabul etmiş yada konu ile ilgili bir açıklama yapmış değil. Bu sebeple şu anda test edilen iOS 10.3'te sorunla ilgili bir iyileştirme yapılıp yapılmayacağı belirsiz. Apple'ın konu ile ilgili bir çabası varsa bunun sonucunu ancak 1.5 sonra test süreci bitince öğrenebileceğiz.
 
shiftdelete
366008
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama