iOS 10.2.1 Güncellemesi Batarya Sorununa Çözüm Getirdi Mi?

Uzun bir test sürecinin ardından yayınlanan iOS 10.2.1, bazı hataların düzeltildiği güncellemeydi. Peki 10.2.1 güncellemesi batarya sorununu çözdü mü?
26 Ocak 2017 13:54
iOS 10.2.1 Güncellemesi Batarya Sorununa Çözüm Getirdi Mi?
Ekim ayında iOS 10,1'in yayınlanmasının ardından iOS kullanıcıları genel bir batarya problemi yaşamaya başladı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hariç, kullanıcılar pil seviyesi %30'a ulaştığında cihazlarının kapanmasından şikayet etmeye başladılar.Garip olan, bazı durumlarda cihaz  kapanmadan önce pil yüzdesinin %30'dan %1'e düşmesi.
 
Her iki durumda da telefon şarja takıldığında pil yüzdesi %30'dan başlayarak artmaya devam ediyor. Bu sorun iOS 10.2'de daha fazla kullanıcıyı etkilemeye başladı. Şu anda Apple Destek Toplulukları Forumunda sorunla alakalı açılan konu 125 sayfayı geçmiş durumda. Peki Apple'ın 1.5 ay bOyunca test ettiği iOS 10.2.1 bu soruna çare oldu mu ? 
 
iOS 10.2.1'de sorun devam ediyor
 
Apple, iOS 10.2.1 güncellemesiyle "hata düzeltmeleri" vaat etmişti. Ancak iPhone'da yaşanan pil seviyesinin %30'a  düşmesi ile telefonun kapanması sorunu çözülemedi.Birçok kullanıcı hala problem yaşıyor. Forbes'ten Gordon Kelly, konu ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı.
 
 
Kelly'e göre Apple, iOS 10.2.1'in testleri sırasında yayınladığı beta versiyonlarında bu güncellemenin ne içerdiği, hangi hataları düzelttiği konusunda bilgi vermedi. Ona göre  iOS 10.2.1'de %30'da kapanma sorununu çözmek için hiç bir çaba sarfedilmedi. Kelly, Apple'ın bu sorunu görmezden geldiğini düşünüyor.
 
 
Çin Tüketici Derneği de Apple'ı kablosuz iletişim için temel tüketici ihtiyaçlarını karşılamamakla suçluyor. Apple, sorunu kabul etmiş yada konu ile ilgili bir açıklama yapmış değil. Bu sebeple şu anda test edilen iOS 10.3'te sorunla ilgili bir iyileştirme yapılıp yapılmayacağı belirsiz. Apple'ın konu ile ilgili bir çabası varsa bunun sonucunu ancak 1.5 sonra test süreci bitince öğrenebileceğiz.
 
shiftdelete
770594
Bu haberler ilginizi çekebilir