iOS 10.2 Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple, son dönemlerde bazı içeriklerin iTunes'tan iPhone ve iPad'e yüklenmesini engelliyor. Peki bu sorun nasıl çözülür? Detaylar haberimizde!
18 Ocak 2017 22:35
iOS 10.2 Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür?
iOS cihaz kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan birisi cihazlarına yükleyecekleri herşey için iTunes'a mahkum olmaları. iTools ve iMazing gibi programlar olsa da Android kullanıcıları kadar bir özgürlük sözkonusu değil.
 
iOS 10.2'de video yüklenmiyor
 
iOS 10.2, kullanıcıların DVD'lerden ve diğer kaynaklardan kopyaladıkları ve iTunes'a yükledikleri videoların oynatılmasını engelliyor. Bunun bir hata olup olmadığı veya Apple tarafından bilinçli yapılmış bir engelleme olup olmadığı henüz belli değil.
 
DVD'den iPhone veya iPad'e film yüklemek şimdiye kadar oldukça basit bir işlemdi. Diski bilgisayarınıza yerleştirip, videoyu sabit sürücünüze kopyalayıp iTunes'a aktarmanız ve iOS cihazınızı senkronize etmeniz yeterliydi. Fakat iOS 10.2 ile birlikte videolar uygulaması kaldırılarak yerine TV uygulaması geldi.
 
 
Apple'ın Destek Toplulukları Forumu iOS cihazları üzerinden sevdikleri filmleri ve TV şovlarını kullanamayan kişilerin şikayetleri ile doldu. Bazı kullanıcılar bu soruna geçici bir çözüm bulmuşlar.
 
Bu kullanıcılar yeni TV widgetı'nın bugün sayfasına eklenmesinin, kopyalanan içeriğin TV uygulamasında görünmesini sağladığını ve bunun kasıtlı bir engelleme yerine iOS 10.2'deki bir hatadan kaynaklandığını ileri sürüyorlar. Bununla birlikte, geçici çözüm tüm kullanıcılar için işe yarayan bir yöntem değil.
 
İşte çözüm
 
Bulunan geçici çözüm şu şekilde: iTunes giriş ekranınızdan Bugün sayfasına ulaşın. Sonra da en alta gelin. Düzenle butonuna dokunun. Ardından TV uygulamasının yanında görünen yeşil "+" simgesine dokunun. Widget göründüğünde video içeriğinizi TV uygulamasında görebilirsiniz.
 
Eğer bu yöntem işe yaramazsa şu an yapabileceğiniz tek şey Apple'ın bu sorunu çözmesini beklemek. Bu, şimdilik bir hata gibi görünüyor. Apple'ın kullanıcıların, iOS cihazlarına yükledikleri yasal içeriği oynatmalarını engellemesi pek olası görünmüyor.
 
shiftdelete
Etiketler : Apple , iOS , iOS 10.2 , iPad , iphone , iTools , iTunes
668004
Bu haberler ilginizi çekebilir