İnternetsiz de Twitter'a erişim sağlanacak

Twitter internet olmadan da erişim sunma planları yapıyor...
07 Aralık 2013 18:06
İnternetsiz de Twittera erişim sağlanacak
Kullanıcı sayısı milyarlara yaklaşan veya geçen sosyal ağlar için daha fazla kişiye ulaşabilmek eskisinden daha önemli hale geldi. İnternet altyapısına sahip ülkelerde sosyal ağlara bağlantı konusunda sıkıntı yaşanmazken, dünyanın pek çok bölgesinde insanlar internet imkanına sahip değil.
 
Twitter bu konuda önemli bir adım atarak, internet erişimi olmadan da kullanıcıların sosyal ağı takip etmesini sağlayacak bir projeye imza attı. Singapurlu bir girişim ile ortaklık yapan Twitter, cep telefonlarının USSD kodları üzerinden erişimine imkan tanıyacak.
 
USSD kodları operatörlerin müşterilerine sunmuş olduğu ve belirli tuşların çevrilmesiyle ekranınıza gelen bir menü. Bu menü üzerinde seçimlerinizi yine belirli tuşları çevirerek yapıyorsunuz ve menü içerisinde gezinebiliyorsunuz. Bu teknoloji SMS'ten farklı olarak iki yönlü sürekli bir iletişim hattı açıyor. Böylece taleplere daha hızlı cevap verilebiliyor.
 
Twitter kullanıcıları USSD ile popüler veya trend topic'lere erişebilecek ve kendi durum güncellemelerini de yapabilecek. İlerleyen dönemde takipçilerin güncellemelerini görebilecek. İçerikler bölgeye göre filtrelenmiş olacak.
donanimhaber
Etiketler : sosyal medya , twitter
602287
Bu haberler ilginizi çekebilir